Üniversite öğrencileri, 23 Nisan’ı hastanedeki çocuklara götürdü

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nden 7 öğrenci topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında, Erdemir Teknikerler Derneği Yönetim Kurulu’nun maddi ve manevi desteğiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik.

Üniversite öğrencileri, 23 Nisan’ı hastanedeki çocuklara götürdü
24 Nisan 2014 Perşembe 15:08

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nden 7 öğrenci topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında, Erdemir Teknikerler Derneği Yönetim Kurulu’nun maddi ve manevi desteğiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Zonguldak BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören çocuklarla kutladı.

Proje sorumlularından Işıl Eda Can yaptığı açıklamada, Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında Hastanede ilk defa öğrenciler olarak böyle bir proje uyguladıklarını söyledi. Can konuşmasında ''Bizim yaptığımız proje bir ilk. Düzenlediğimiz eğlencede hastanede tedavi gören çocuklarla 23 Nisan Bayramı’nı kutladık. Bu konuda bize her türlü maddi ve manevi desteğini veren Erdemir Teknikerler Derneği Başkanı Gürkan Çaylı ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyoruz. Zonguldak BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi’nde tedavi gören küçük arkadaşlarımızdan kızlara ‘melek kanadı ve tacı’, erkeklere de ‘özel tişört ve gözlük’, bunların yanında da en önemlisi de 23 Nisan Bayramı dolayısıyla herkese ‘Atatürk’ baskılı özel tişört hediye ettik. Projemiz kapsamında 23 Nisan Bayramı pastasını kestik. Uçan balon ile dileklerimizi uçurduk. Bu şekilde her çocuğun dileğinin gerçekleşmesini istedik. Bu şekilde bir ilk olarak 23 Nisan'ı kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.'' dedi.

Ereğli Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü 3. Sınıf öğrencilerini düzenledikleri önemli projelerinde Erdemir Teknikerler Derneği Başkanı Gürkan Çaylı, Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Sağlam ve Ulaş Köse yalnız bırakmadılar. Çaylı, Yönetim Kurulu Üyesi Sağlam ve Köse, ''23 Nisan Çocuk Bayramı’nda tüm çocuklar parkta, sahilde, sokakta oyun oynarken bazıları bundan yoksun olmamalı. Biz de dernek olarak 23 Nisan’ı onlara götürdük. Ne mutlu size bizimle beraber olduğunuz için, ne mutlu bize birlik olup küçükte olsa mutluluklar yaratabildiğimiz için.'' şeklinde konuştu.
CİHAN

Üniversite öğrencileri, 23 Nisan’ı hastanedeki çocuklara götürdü


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×