Umut kuyuya düşünce arkadaşı korkup kaçmış

Manisa'nın Akhisar ilçesinde dört gündür kayıp olan ilkokul öğrencisi 9 yaşındaki Umut Zambak'ın kuyuya düştükten sonra, yanında bulunan ve adı açıklanmayan arkadaşının korkup kaçtığı bildirildi. Akhisar ilçesinde dört gündür...

Umut kuyuya düşünce arkadaşı korkup kaçmış
29 Nisan 2014 Salı 19:23

Manisa'nın Akhisar ilçesinde dört gündür kayıp olan ilkokul öğrencisi 9 yaşındaki Umut Zambak'ın kuyuya düştükten sonra, yanında bulunan ve adı açıklanmayan arkadaşının korkup kaçtığı bildirildi.

Akhisar ilçesinde dört gündür kayıp olan ilkokul öğrencisi 9 yaşındaki Umut Zambak'ın, olay anında yanında bulunan ve adı açıklanmayan arkadaşının ifadesiyle, evine yaklaşık 500 metre mesafedeki TCDD'ye ait su kuyusunda 4 gün sonra ölü bulunduğu bildirildi. Aynı yaştaki arkadaşının Umut Zambak kuyuya düşünce korkup kaçtığı, olayı da kimseye anlatmadığı belirtildi. Araştırmaları derinleştiren polisin birlikte yürürken güvenlik kameralarını bulup, ulaştığı aynı yaşlardaki çocuğun önce, 'Gezdik ama sonra ayrıldık' dediği, daha sonra da kuyuyu anlatınca Umut'un cesedine ulaşıldığı ortaya çıktı.

Konuyla ilgili Akhisar Kaymakamı Kaan Peker ve TCDD Genel Müdürlüğü tarafından iki ayrı yazılı açıklama yapıldı. Kaymakam Kaan Peker, açıklamasında Kibariye Zambak'ın, 26 Nisan'da Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gidip, 9 yaşındaki oğlu Umut Zambak için kayıp başvurusunda bulunduğunu belirtti. Kaymakam Peker açıklamasında, "Kayıp çocuğun bulunmasına yönelik Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ile Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ilçe merkezinde bulunan kamera kayıtlarını incelemesi sonucu kayıp çocuğun, bir arkadaşıyla kaybolduğu 25 Nisan'da tren garı yönüne gidip, burada bir süre oynadığı tespit edilmiştir. Kayıp çocuk, yanındaki arkadaşının ek ifadesi sorucu istasyonun sağındaki su deposunda yapılan çalışmada İzmir Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği personelince, kuyudan çıkartılmıştır. Çocuğun cesedi otopsi icin İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, detaylı açıklama savcılık tarafından yapılacaktır." dedi.

TCDD Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise güvenlik kamerası görüntülerinden Umut'un Gaziler Bulvarı'ndaki geçitten 25 Nisan'da saat 18.15 sıralarında bir arkadaşıyla geçerken görüldüğü belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: "Umut arkadaşının verdiği ifadelerle çevrede aranmaya başlanmıştır. Birimlerimizce yapılan araştırmayla Umut Zambak ve arkadaşının su deposunun kapalı ve çivili olan pencere kapaklarını açarak, içerde bulunan oyuncağa benzettikleri bir cismi almak isterken Umut'un kuyuya düştüğü öğrenilmiştir. Söz konusu depo, olay öncesi koruma amaçlı çivili durumda tutulmaktaydı. Akhisar demiryolu hattının şehir geçişi nedeniyle gar ve çevresinin tamamının düzenlemesine yönelik çalışmalar sürdürülmektedir. Bu kapsamda Anıtlar Kurulu tarafından tescili söz konusu su deposunun da düzenleme çalışmalarına başlanmıştır. Acılı aileye tüm teşekkülümüz ve demiryolcular adına başsağlığı diliyoruz."

Küçük Umut suda boğularak hayatını kaybetmiş

Öte yandan Umut'un ilk otopsisi yapıldı. Küçük çocuğun, suda boğulma sonucu hayatını kaybettiği belirlendi. TCDD lojmanlarının bahçesindeki su kuyusunda bulunan Umut'un cesedi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Otopside, vücudunda herhangi kesici ve delici alet izi bulunmadığı görüldü. Göbek kısmında sıyrıklar olduğu, bunların da düşmeden dolayı meydana geldiği tespit edildi. Adli tıp uzmanları, kuyuya düşmeden dolayı boğularak hayatını kaybettiği yönünde rapor verdi. Yine de vücudundan alınan parçalara ileri tetkik yapılacağı, kesin raporun daha sonra düzenleneceği bildirildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×