Ülkü Ocakları bayrak yürüyüşü düzenledi

İstanbul Ülkü Ocakları’nın çağrısı üzerine Mecidiyeköy’de toplanan çok sayıda kişi “bayrağa saygı yürüyüşü” gerçekleştirdi. Taksime yürümek isteyen grup polis ekipleri tarafından Şişli'de durduruldu. Ülkü Ocakları’nın...

Ülkü Ocakları bayrak yürüyüşü düzenledi
10 Haziran 2014 Salı 00:58

İstanbul Ülkü Ocakları’nın çağrısı üzerine Mecidiyeköy’de toplanan çok sayıda kişi “bayrağa saygı yürüyüşü” gerçekleştirdi. Taksime yürümek isteyen grup polis ekipleri tarafından Şişli'de durduruldu.

Ülkü Ocakları’nın çağrısı üzerine saat 21.00 sıralarında toplanan kalabalık Mecidiyeköy’de bulunan MHP Şişli İlçe binası önünde toplandı. Kalabalık burada Türk bayrakları açarak slogan attı. Büyükdere Caddesi’nden geçen araçlar da kalabalığa korna çalarak destek verdi. Grup daha yoldan geçen araçların önünü keserek caddenin Şişli istikametini trafiğe kapattı. Mecidiyeköy’den Taksim’e yürümek isteyen kalabalık Şişli'ye doğru yürümeye başladı. Halaskargazi Caddesi Şişli Camii önüne kadar gelen kalabalık, burada TOMA ve çevik kuvvet ekipleri tarafından önü kesildi.

Polis, toplanan kalabalığın Taksim’e yürüyüşüne izin verilmeyeceğini belirtti. Bunun ardından Şişli Camii önünde biriken kalabalık, önce tekbir getirdi ardından İstiklal Marşı söyledi. Ardından İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım yüksek bir noktaya çıkarak kalabalığa seslendi. Konuşma aralarında binlerce insan tekbir getirdi. Yıldırım’ın konuşmasının tamamlanmasının ardından Ülkücü yemini edildi. Kalabalık grup daha sonra ‘Hükümet istifa’, ‘Hepimiz ölelim, bayrağımız yaşasın’ sloganları attı.

Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım konuşmasını sürdürdüğü sırada, kalabalık grup içerisinden sıyrılan bazı kişiler, Şişli Camii önündeki bir direğe tırmandı. Birbirlerinin üzerlerine çıkarak direğin üstüne ulaşan bir kişi, burada Türk bayrağı açtı.

Yürüyüş esnasında Şişli Camii önünde toplanan kalabalık, cadde üzerine bir vitrin mankeni getirdi. Burada vitrin mankenin suratına Abdullah Öcalan fotoğrafı yapıştıran bazı kişiler, mankeni Halaskargazi Caddesi üzerinde bulunan trafik ışığının direğinde sallandırdı. Daha sonra vitrin mankenini aşağı indiren grup, mankeni cadde üzerinde yaktı.

KISA SÜRELİ GERGİNLİK YAŞANDI

MHP Ülkü Ocakları Başkanı’nın konuşmasının ardından “bayrağa saygı yürüyüşü” gerçekleştiren binlerce kişi saat 22.30 sıralarında dağılmaya başladı. Bu sırada grup içerisinden sıyrılan bazı kişiler, polise şişe attı. Bu esnada polis ile grup arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Gerginlik kalabalık içerisinden araya giren diğer vatandaşların da yardımıyla son buldu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×