Türkiye okuyor, Bafra okuyor

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başlatmış olduğu Türkiye Okuyor Kampanyası'na katkıda bulunmak adına Türkiye Okuyor Bafra Okuyor Projesi toplantısı gerçekleşti.

Türkiye okuyor, Bafra okuyor
04 Şubat 2014 Salı 18:18

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başlatmış olduğu Türkiye Okuyor Kampanyası'na katkıda bulunmak adına Türkiye Okuyor Bafra Okuyor Projesi toplantısı gerçekleşti.

Bafra Halk Eğitim Merkezi ve Bafra Anadolu Lisesi ile birlikte Atatürk Ortaokulu Müdürlüğü tarafından organize edilen yarışma Bafra Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşti. `Türkiye Okuyor, Bafra Okuyor` kitap okuma projesi hakkında proje koordinatörü Hasan Bekar tarafından Kaymakam Ali Katırcı`ya brifing verildi. Kaymakam Katırcı, "Türkiye Okuyor, Bafra Okuyor" kitap okuma projesi komisyonu, benim başkanlığımda, Bafra İlçe Milli Eğitim müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yalçın Ak, Bafra Anadolu Lisesi Müdürü Yıldıray Baş, Bafra Atatürk Ortaokulu Müdürü Şahin Çetin, ve Proje koordinatörü Hasan Bekar`ın katılımıyla oluşturuldu.

Öğrencilerin okumayı alışkanlık haline getirmesinin yanında velilerin de bu işin içine katılması gerekmektedir. Aileler çocukları ile bir araya gelip birlikte kitap okumaları önemlidir. Ailelerin çocuklarıyla birlikte geçirdikleri zaman dilimleri aralarındaki sevgi bağını kuvvetlendirecektir. Bununla birlikte çocuklarımızın ve ailelerin olaylara bakış açıları değişecektir. Çocuklarımızın hayata hazırlanması açısından büyük önem taşıyor. Bunun için ben kaymakam olarak elimden geldiğince bu projeye destek veriyorum ve vereceğimde. Geçen yıllara göre kitap okuma yarışmasına katılımın artması bizleri memnun etmektedir. "Türkiye Okuyor, Bafra Okuyor" kitap okuma projesine katkı sağlayan yönetici, öğretmen, veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Proje Koordinatörü Hasan Bekar ise "Bizim hedefimiz her evi kitap okunur hale getirmektir. Buradan tüm ilçe halkına şunu söylemek istiyorum, gelin beraber kitap okuyalım, çocukları olanlar birlikte katılsınlar yarışmamıza, bununla birlikte çocuklarını daha iyi anlayacaklardır." diyerek kampanyaya destek istedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×