Türkiye kara teslim

Türkiye beyaz örtüye büründü. İzmir-İstanbul yolu bir açıldı, bir kapandı; araç kuyrukları oluştu. Elektrikler kesildi. Bazı illerde okullar tatil edildi.

Türkiye kara teslim
31 Aralık 2014 Çarşamba 13:21

Yoğun kar yağışı yurdu etkisi altına aldı. Balıkesir-İzmir karayolunda büyük sıkıntı yaşanıyor. Çanakça mevkisinde yolda kalan sürücüler canlı yayında isyan etti. CNN Türk'ün yayınına bağlanan sürücülerden Yusuf Topalca, "Açlıktan bayılacak duruma geldik. Yakıtımız bitmek üzere. Küçük yaşta bebekler var arabalarda. Yakıtları bitmiş olanlar var, arabalarımıza aldık" diye isyan etti. Topalca, İstanbul Gebze'den İzmir'e gitmek için yola çıktığını belirtti.
 
KİLOMETRELERCE ARAÇ KUYRUĞU
 
Bölgede bekleyenler kilometrelerce araç kuyruğu oluşturdu. Bursa-Ankara ve Afyonkarahisar-Kütahya-Uşak karayolu da kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, dün gece saatlerinden itibaren İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne ve Balıkesir'in kuzey ve batı çevrelerinde rüzgarın 100 km üzeri esmesinin beklendiğini açıkladı.
 
SÜRÜCÜ VE YOLCULAR PERİŞAN HALDE
 
İstanbul'da da kar yağışı gece saatlerinde etkili oldu. Özellikle Anadolu Yakası'nın yüksek kesimleri yoğun kar yağışı aldı. Öte yandan kapalı yollarda mahsur kalanlara AFAD ekipleri kumanya dağıttı. Dün saat 20:00'de İstanbul'dan çıkan ve 14 saattir yolda olan bir yolcu yaşadıklarını "Perişan haldeyiz" diyerek özetledi.
 
İstanbul-İzmir yolunun çift yönlü trafiğe kapanması yeni yıl için yola çıkanları perişan etti. Yüzlerce otobüs ve otomobil yolda mahsur kalmış durumda. Çatısı akan Balıkesir terminalinde saatlerdir bekleyen yolcular ile firma yetkilileri arasında gerginlik yaşanıyor. Yaşlılar ve çocuklar perişan oldu. Terminalden çıkışların ne zaman yapılacağı ise bilinmiyor.
 
KAR, TÜRKİYE'Yİ VURDU
 
Perşembe günü gece saatlerinden sonra etkisini yitirmesi beklenen fırtınanın meydana getirebileceği ulaşımda aksamalar, ağaç ve direklerin devrilmesi, çatı uçması, kar yağışıyla birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×