Türk bayrağının indirilmesine soruşturma

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yol kapatma eyleminde hayatını kaybeden bir kişinin cenazesinde çıkan olaylarda, 2. Hava Kuvvet Komutanlığı’nın tel örgülerini aşarak Türk bayrağının indirildiği olayla ilgili soruşturma başlatıldı.     Di

Türk bayrağının indirilmesine soruşturma
10 Haziran 2014 Salı 16:58

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yol kapatma eyleminde hayatını kaybeden bir kişinin cenazesinde çıkan olaylarda, 2. Hava Kuvvet Komutanlığı’nın tel örgülerini aşarak Türk bayrağının indirildiği olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

    Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, Lice ilçesinde, meydana gelen çatışmada ölen kişinin cenazesinin defnedilmesi amacıyla Yeniköy Mezarlığı'nda toplanan grup içerisinde bulunan şüpheliler tarafından, Yeniköy Mezarlığı yanında bulunan 2. Taktik Hava Kuvvetleri Komutanlığı kuzey tali nizamiyesinde gönderde bulunan Türk bayrağını indirip fırlattığının anlaşıldığı kaydedildi.

    Açıklamada, "Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığımızca bayrağımızı gönderden indiren ve fırlatan şüpheli ile olaya karışan suç ortağı diğer şüpheliler hakkında Türk Bayrağı Kanunu'nun 7. ve 8. maddesi ile Türk Ceza Kanunu'nun 300/1 ve 314/2 maddesi uyarınca soruşturma başlatılmıştır." denildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×