TUKSANDER iftarları, Ramazan’da gönülleri birleştirdi

Toplumsal Uzlaşı ve Kültür Sanat Derneği (TUKSANDER), Trabzon’da basın mensuplarından, sendika temsilcilerine, vakıf ve dernek yöneticilerinden siyasi parti temsilcilerine toplumun birçok kesimini iftar sofralarında buluşturdu. Ramazan boyunca...

TUKSANDER iftarları, Ramazan’da gönülleri birleştirdi
26 Temmuz 2014 Cumartesi 17:13

Toplumsal Uzlaşı ve Kültür Sanat Derneği (TUKSANDER), Trabzon’da basın mensuplarından, sendika temsilcilerine, vakıf ve dernek yöneticilerinden siyasi parti temsilcilerine toplumun birçok kesimini iftar sofralarında buluşturdu. Ramazan boyunca verilen bazı iftarlara, Mısır’ın meşhur Kur’an kârilerinden Hafız Mahmut Tuhi de iştirak etti. İftar sofrasına iştirak edenlerin Kur’an-ı Kerim’i üstadından dinleme imkanı bulduğu programlarda, birlik, beraberlik ve dostluk mesajları verildi.

TUKSANDER Yönetim Kurulu üyesi Fuat Öründü, "Ramazan ayı boyunca toplumun farklı alanlarının temsilcilerini iftar soframızda ağırlama imkanı bulduk. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da hoşgörü ve diyalog adına yaptığımız bu faaliyetler katılımcılar tarafından takdirle karşılandı. Davetlimiz olarak Trabzon’a gelen ve Ramazan ayını şehrimizde geçiren Hafız Mahmut Tuhi de iştirak ettiği programlarda okuduğu Kur’an-ı Kerim ile gönülleri fethetti. TUKSANDER Yönetim Kurulu olarak Ramazan ayının manasına uygun bu faaliyetleri yıl içerisinde de devam ettirme gayretindeyiz. Hedefimiz, ötekileştiri olmak değil, birleştirici olmak." dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×