TÜBİTAK Proje Yarışması'na Yamanlar damgası

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) gençleri bilime teşvik etmek amacı ile düzenlediği Liseler Arası 45. Araştırma Projeleri Yarışması'nda; Yamanlar Koleji Matematik’te altın, ortaokullar arası Bu Benim Eserim...

TÜBİTAK Proje Yarışması'na Yamanlar damgası
11 Mayıs 2014 Pazar 11:33

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) gençleri bilime teşvik etmek amacı ile düzenlediği Liseler Arası 45. Araştırma Projeleri Yarışması'nda; Yamanlar Koleji Matematik’te altın, ortaokullar arası Bu Benim Eserim Proje Yarışması'nda ise Özel Yamanlar Işık Ortaokulu Fen Bilimleri'nde altın madalya kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından düzenlenen Bu Benim Eserim Yarışması'nda Özel Yamanlar Işık Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri Hümeyra Emek ve Rüveyda Onaran, Fen Bilimleri'nde 'Greyfurt Çekirdeğinin Anti-Bakteriyel Etkisi' adlı projesi ile toplam bin 216 proje arasında Türkiye 1.'si oldu. Ödüllerini Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan alan öğrenciler büyük bir mutluluk yaşadı.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı’nın (BİDEB) bu yıl 45.'sini düzenlediği 'Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın finalinde Yamanlar Koleji öğrencileri Osman Akar ve Emre Girgin, hazırladıkları 'Yeni Geometrik Eşitsizlikler Üzerine Farklı Bir Çalışma' adlı projeleri ile Matematik alanında birincilik ödülünün sahibi oldular.

MEB Şura Salonu’nda düzenlenen törende, öğrenciler ödüllerini, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak’tan aldılar.

Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sebahattin Kasap, konuyla ilgili açıklamasında, “Öğrencilerimizin Bilim Olimpiyatları'nda gösterdikleri başarıları, proje yarışmalarında da tekrarlamaları bizi gururlandırdı. Araştırma laboratuvarlarımızda öğrencilerimize proje çalışmaları için her türlü desteği veriyoruz.” dedi. CİHAN

TÜBİTAK Proje Yarışması'na Yamanlar damgası


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×