Tsk Irak Konvuyunu Vurdu

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'de El Kaide bağlantılı IŞİD'i vurdu. Suriye sınırında hudut karakoluna ateş açılınca TSK, El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) konvoyunu vurdu

Tsk Irak Konvuyunu Vurdu
30 Ocak 2014 Perşembe 09:48

TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye’de El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) Örgütü’nün hafif silahlarla ateş açmasının ardından anında karşılık vererek, IŞİD’in 3 araçlık konvoyunu tank, ağır makineli ve Fırtına obüsleriyle vurdu. 

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, dün saat 16.30 sularında gerçekleşen olay, Irak Şam İslam Devleti Örgütü ile Özgür Suriye ordusu arasındaki çatışmalar devam ederken, devriye görevini yerine getiren Çobanbey Hudut Karakolu ekiplerine hafif silahlarla ateş açıldı. Bunun üzerine, bölgede konuşlu bulunan tanklar, ağır makineli tüfekler ve Fırtına obüsleriyle IŞİD örgütüne ait bir konvoyu hedef alarak anında karşılık verdi.

Sabah saatlerinde yapılan istihbarat çalışmalarında, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin açtığı ateş sonucu IŞİD örgütüne ait bir pikap, bir kamyon ve bir otobüsün tahrip edildiği belirlendi. Olayda, Türkiye tarafında herhangi bir zayiat meydana gelmediği öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×