TSK'dan helikopter kazasıyla ilgili açıklama

Genelkurmay Başkanlığı, Giresun'da meydana gelen helikopter kazasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, kazanın nedeninin henüz belirlenemediği ifade edildi.

TSK'dan helikopter kazasıyla ilgili açıklama
05 Temmuz 2016 Salı 22:50

Genelkurmay Başkanlığı Giresun'da S-70 Skorsky tipi askeri helikopterin düşmesiyle ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada 7 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde: "05 Temmuz 2016 Salı günü, zor şartlarda görev yapmakta olan karakol personeli ve aileleri ile bayramlaşmak ve onlarla birlikte olmak maksadıyla, Giresun-Alucra ve Gümüşhane-Kozağaç Jandarma Karakollarını ziyareti müteakip, Giresun'a dönerken saat 17.15 sularında bir adet Sikorsky helikopteri, Giresun-Alucra ilçesi Tohumluk Köyü mülki sınırları içerisinde henüz tespit edilemeyen bir nedenle düşmüştür. Söz konusu elim olay neticesinde; saat 22.00 itibariyle helikopterde bulunan silah arkadaşlarımız ile eşleri ve çocuklarından yedi kişi maalesef hayatını kaybetmiş, yaralanan sekiz kişi ise derhal bölgedeki hastanelere sevk edilmişlerdir. Konuyla ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda hayatını kaybeden personelimiz ve aile fertlerine Allah'tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×