Toroslar'da asfaltlama çalışmaları Osmaniye Mahallesi ile devam ediyor

Mersin merkez Toroslar ilçesinde yaz aylarının gelmesi ile başlatılan asfaltlama çalışmalarına Osmaniye Mahallesi ile devam ediyor. Toroslar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Osmaniye Mahallesi’nde kaldırım çalışmaları tamamlanan...

Toroslar'da asfaltlama çalışmaları Osmaniye Mahallesi ile devam ediyor
15 Temmuz 2014 Salı 15:13

Mersin merkez Toroslar ilçesinde yaz aylarının gelmesi ile başlatılan asfaltlama çalışmalarına Osmaniye Mahallesi ile devam ediyor.

Toroslar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Osmaniye Mahallesi’nde kaldırım çalışmaları tamamlanan sokaklarda asfaltlama çalışmalarına başladı. Finisherle yapılan asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi.

Mahalle sakinleri ile sohbet ederek onların sorunlarını da dinleyen ve mahallede yürütülen kaldırım çalışmalarının büyük bir bölümünün tamamlandığını kaydeden Başkan Tuna, "Mahallemizde daha öncede asfalt ve kaldırım çalışmalarımız olmuştu. Eksik kalan yerler vardı. Onları da belli bir program dahilinde yapıyoruz." dedi.

Osmaniye Mahallesi’nin ardından kaldırım çalışmaları devam eden Güneykent Mahallesi’nde asfaltlama çalışmalarını başlatacaklarını vurgulayan Belediye Başkanı Hamit Tuna, "Osmaniye Mahallesi’nde kaldırım çalışmalarımız nispeten bitti. Özellikle yüksek ve miadını tamamlamış yerlerin kaldırımlarını tamamladıktan sonra finisher marifetiyle asfaltlama çalışmasını yapıyoruz. Bittikten sonra çok şık ve istediğimiz zemin oluşmuş olacak. Bu çalışmalarımız sadece Osmaniye Mahallemizde yapmıyoruz. Bundan sonra da kaldırım çalışması yaptığımız Güneykent Mahallemize geçeceğiz." diye konuştu.

Yaptıkları bu çalışmalarla eski mahallelerin asfalt eksiğini tamamlanacağını kaydeden Başkan Tuna, ardından yeni bağlanan mahallelere ağırlık vereceklerinin ve çalışmalarını buralarda yoğunlaştıracaklarının altını çizdi. Mahallede yapılan çalışmalardan son derece memnun olduklarını ifade eden mahalle sakinleri de Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya teşekkür ederek, Toroslar’ın Başkan Tuna döneminde daha da geliştiğini söyledi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×