Topbaş’tan metro hattı müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’tan İstanbullulara yeni bir metro hattı müjdesi daha verdi.

Topbaş’tan metro hattı müjdesi
03 Şubat 2014 Pazartesi 16:23

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’tan İstanbullulara yeni bir metro hattı müjdesi daha verdi.

Kadir Topbaş, Beykoz'da düzenlenen 149 adet yeni erguvan otobüsün hizmete alınması töreninde Bakırkırköy-Büyükçekmece (TÜYAP) arasına yeni bir metro hattı ilave edileceğini söyledi.

Aktif olarak 141.5 km raylı sistem hattı ile İstanbul’a hizmet veren metro sistemine, 25 km. uzunluğunda, 18 İstasyonlu, Bakırköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece (TÜYAP) metro hattı da ilave edilecek.

Proje çalışmaları tamamlanan, yapım ihalesi hazırlıkları da son aşamada olan metro hattı; Bakırköy-İncirli'den başlayıp, Bakırköy-Küçükçekmece arasında D-100 Karayolu kuzeyindeki yerleşimlerin içerisinden geçerek, Küçükçekmece'den sonra ise D-100 Karayolu koridorunu izleyerek Beylikdüzü'nde bulunan TÜYAP Fuar Merkezi'nin önünde sonlanacak.

Bakırköy-Beylikdüzü metro hattı ile saatte tek yönde 45 bin yolcu taşınması planlanıyor. Bakırköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece (TÜYAP) metro hattının 2017 yılında hizmete girmesi hedefleniyor.

Hattın müjdesini veren Başkan Topbaş, Bakırköy/İncirli-Sera-Kocasinan-Zafer- Çobançeşme-Sefaköy-Cennet-Küçükçekmece-Avcılar Park-Reşitpaşa-Avcılar Üniversite- Cihangir-Ambarlı - Haramidere -Yakuplu - Beylikdüzü/Esenyurt-Beylikdüzü Toplu Konutlar- Büyükçekmece (TÜYAP) duraklarından oluşan 25 kilometrelik hattın yapımıyla metrobüs yoğunluğunun ortadan kalkacağını ifade etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×