Topbaş: Sultanbeyli’ye 2019’da metro gidecek

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Kadir Topbaş, İstanbul'daki raylı sistem ağını 430 km yapacaklarını söyledi.

Topbaş: Sultanbeyli’ye 2019’da metro gidecek
19 Mart 2014 Çarşamba 15:48

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Kadir Topbaş, İstanbul'daki raylı sistem ağını 430 km yapacaklarını söyledi. Sultanbeyli’nin 2019’da metroya kavuşacağını ifade eden Topbaş, “Buradan bindiğiniz zaman Taksim’e, Atatürk Havaalanı’na, Kartal’a hatta Marmaray’la Ankara’ya, yurt dışına. Ya Sultanbeyli’den bahsediyorum. Sadece Türkiye değil dünyaya hatta memleketinize hızlı trenlerle gidebilme imkanı buradan sağlanacak.” dedi. Gölet açılışında dili sürçen Topbaş, ‘Bismilallah’ diyerek kurdeleyi kesti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, belediyenin Sultanbeyli gölet çevre düzenlemesi, su oyunları gösteri merkezi ve sosyal tesislerin açılışına katıldı. İstanbul’un temizliğinden bahseden Topbaş, “İstanbul temiz bir şehir. New York’tan daha temiz olduğu söyleniyor. Günlük 15 bin ton çöpe rağmen. Bize destek verenlere ve mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İstanbul’da raylı sistem çalışmalarını anlatan Topbaş, Sultanbeyli’ye metro sözü verdi. Topbaş, “Sultanbeyli metrosunu açık konuşayım 2019 sonrasında alacaktık ama başkan geldi bastırdı. Senin dönemin bitmeden metro gelsin buraya dedi. Ekibime bunla ilgili çalışma yapın sonra söyleyeceğimiz söz yerde kalmasın söz namustur dedik. 400 km raylı sistem demiştik ya sonra 430’a çıkardık. İşte buradaki 6.5 km ilaveden dolayı oluyor. Madenler mevkiinden Çekmeköy, Sancaktepe, Sultanbeyli ve Sabiha Gökçen’e giden hatla özellikle Madenler ve Samandıra’dan merkeze gelecek metroyu 2019’a yetiştireceğiz inşallah. Sultanbeyli kardeşlerim buraya geldiğinizde, burada bir metro olur diye düşünür müydünüz? Bizden otobüs istemeyeceksiniz. Çünkü metro, her yere metro. Buradan bindiğiniz zaman Taksim’e, Atatürk Havaalanı’na, Kartal’a hatta Marmaray’la Ankara’ya, yurt dışına. Ya Sultanbeyli’den bahsediyorum. Sadece Türkiye değil dünyaya hatta memleketinize hızlı trenlerle gidebilme imkanı buradan sağlanacak. İşte medeniyet bu.” diye konuştu.

Programın sonundaTopbaş, gölet düzenlemesi açılışında kurdele kesmeden önce dili sürçen Topbaş, “Bismilallah” diyerek kurdeleyi kesti.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×