THY’de Zaman ve Today’s Zaman’a ambargo

Türk Hava Yolları (THY) yönetimi, Zaman gazetesi ile Today’s Zaman’a ambargo uygulamaya başladı.

THY’de Zaman ve Today’s Zaman’a ambargo
23 Aralık 2013 Pazartesi 10:23

Türk Hava Yolları (THY) yönetimi, Zaman gazetesi ile Today’s Zaman’a ambargo uygulamaya başladı. Alınan karar doğrultusunda, İngilizce yayın yapan Today’s Zaman’ın uçaklarda ve havalimanlarında dağıtılmasına son verilirken, Zaman gazetesinin dağıtımı üçte iki oranında azaltıldı.

Daha önce hükümetin icraatları ile ilgili eleştirilere yer verdiği gerekçesiyle Today’s Zaman’ın dağıtılmasına kısıtlama getiren THY yönetimi, üç bakanın oğlunun da gözaltına alındığı ‘yolsuzluk ve rüşvet operasyonu’ ile ilgili yayımlanan haberlerin ardından Today’s Zaman’ın dağıtımını durdurdu. Ayrıca Zaman gazetesi sayısı da, aynı karar çerçevesinde yüzde 66 oranında azaltıldı.

Yeni uygulama ile THY uçaklarının yanı sıra havalimanlarında yer alan yolcu salonları ve özel dağıtım noktalarında geçen cumadan itibaren Today’s Zaman gazetesi dağıtılmazken, sayısı üçte iki oranında azaltılan Zaman gazetesi ise yolculara verilmeye devam edecek. THY yönetiminin, hükümetin politikalarını eleştiren ve aralarında Bugün ile Orta Doğu gibi bazı gazetelerin de dağıtımını durdurduğu öğrenildi. Uygulamanın THY yönetiminin aldığı karar doğrultusunda gerçekleştirildiğini ifade eden yetkililer, gazetelere uygulanan ambargo konusunda herhangi bir yorumda bulunamayacaklarını söyledi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×