TGC: Halkımızın başı sağolsun

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciası ile ilgili taziye mesajı yayınladı. TGC, mesajında, “Halkımıza, ölenlerin yakınlarına baş sağlığı diliyor giderek sıklaşan maden kazalarının önlenebilmesi...

TGC: Halkımızın başı sağolsun
14 Mayıs 2014 Çarşamba 16:43

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciası ile ilgili taziye mesajı yayınladı. TGC, mesajında, “Halkımıza, ölenlerin yakınlarına baş sağlığı diliyor giderek sıklaşan maden kazalarının önlenebilmesi için yetkililerin daha ciddi tedbirler almasını istiyoruz.” dedi.

Soma'daki facia da ölü sayısı 232 yaralı sayısı ise 80’e ulaştı. Hayatını kaybedenler için 3 günlük milli yas ilan edildi. TGC'de maden faciası ile ilgili açıklama yaptı. İş kazalarının özellikle maden sektöründe can almaya devam etiğinin belirtildiği açıklamada şunlar kaydedildi: “Soma’da yaşanan büyük felaketi sözcüklerle ifade etmenin zor olduğu bir ortamda maden emekçilerinin ve yakınlarının acısını yürekten paylaşıyoruz. Parlamentoda grubu bulunan tüm partilerden insani değerleri öne çıkaran, ciddi projeler geliştirmelerini bekliyoruz. Ülkemizde basın sektörü de dahil çalışanların, işçilerin iş güvenceleri çağdaş ülke normlarının altında seyretmektedir. Bundan böyle ulusun canını acıtacak büyük felaketlerin yaşanmaması için iktidarın ve parlamentonun ivedilikle önlem almasının şart olduğunu düşünüyoruz. Soma madeninde hayatlarını kaybeden işçilere Tanrı’dan rahmet, aile ve yakınlarına başsağlığı dileklerimizi yinelerken yaralı maden emekçilerine de acil şifalar diliyoruz. Halkımızın başı sağ olsun.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×