TEOG Niğde birincisi Serhat’tan

Serhat Dershanesi, bu yıl ilk defa yapılan TEOG sınavlarında rekor bir başarıya imza attı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan TEOG yerleştirme puanlarına göre, Serhat Dershanesi öğrencisi Feyza Güzin Demir 494,6768 puanla Niğde...

TEOG Niğde birincisi Serhat’tan
14 Temmuz 2014 Pazartesi 16:13

Serhat Dershanesi, bu yıl ilk defa yapılan TEOG sınavlarında rekor bir başarıya imza attı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan TEOG yerleştirme puanlarına göre, Serhat Dershanesi öğrencisi Feyza Güzin Demir 494,6768 puanla Niğde il birincisi oldu.

Serhat Dershanesi düzenlediği basın toplantısıyla dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi. Serhat Dershanesi İlköğretim Şube Müdürü Kamil Herdem, Niğde il birincisinin Serhat Dershanesi’nden çıktığını il bazında ilk 10’da 8 derece elde ettiklerini söyledi.

İlk defa uygulanan TEOG’da Serhat Dershanesi olarak zirvede olduklarını ifade eden Herdem, "Sistem değişikliği nedeniyle öğrencilerimizin motivasyonunu sağlamak konusunda yıl boyu büyük çaba sarf ettik. Öğrencilerimiz de üzerlerine düşen gayreti gösterdiler ve Niğde il bazında ilk 10’da 8 derece elde ettiler. Öğrencilerimizi, ailelerini, okullarını ve Serhat Dershanesi öğrencilerimizi kutluyorum. Tercihler 31 Temmuz-8 Ağustos arası yapılacak. Bütün öğrencilerimizi tercihlerinde yardımcı olmak amacıyla şimdiden duyurmak istiyorum ve teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Niğde Birincisi Feyza Güzin Demir, sistem değişse de düzenli olarak çalışıldığı durumda başarıya ulaşıldığını ifade etti. 494,6768 puanla Niğde il birincisi olan Demir, ayrıca Niğde Fen Lisesi’ni düşündüğünü belirtti. Açıklamanın ardından Herdem, dereceye giren öğrencileri altınla ödüllendirdi ve güzel bir lise, ardında da iyi bir üniversite temennisinde bulundu.

Ödül törenin ardından öğrenciler aileleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. CİHAN

TEOG Niğde birincisi Serhat’tan


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×