Teknoloji kurbanları erken seçime gitti!

Bu yıl yaz saati uygulamasında 1 günlük gecikmeye, akıllı telefon ve bilgisayarlar uymadı. Saatler yarın 1 saat ileri alınacak; fakat akıllı telefon ve bilgisayarlar, saatleri bugünden ileri aldı. Durumun farkında olmayan vatandaşlar erken saatte sandık b

Teknoloji kurbanları erken seçime gitti!
30 Mart 2014 Pazar 12:50

Bugün saat 03.00'da geçilmesi planlanan yaz saati uygulaması, yerel seçimler nedeniyle Bakanlar Kurulu kararıyla yarına (31 Mart Pazartesi gününe) ertelendi. Kurulun bu kararına akıllı telefon ve bilgisayarlar uymadı. Akıllı telefon ve bilgisayarlar, saatleri bugün 03.00'dan itibaren otomatik olarak 1 saat ileri aldı. Durumun farkına varmayan vatandaşlar erkenden oy kullanacakları okullara geldi. Vatandaşlar telefondaki saate aldandıklarını ifade ettiler.SEÇMENLER AKILLI TELEFONA UYDU, SANDIĞA ERKEN GİTTİ

İZMİR'de, 30 Mart Yerel seçimleri dikkate alınarak ileri saat uygulamasının bir gün sonraya bırakılmasına rağmen bugün akıllı telefonların otomatik olarak saati bir saat ileri alması nedeniyle birçok vatandaş sandığa erken gitti. Vatandaşlar bu duruma şaşırırken sandığın açılmasını beklemek zorunda kaldı.

30 Mart Yerel seçimler nedeniyle Bakanlar Kurulu kararıyla Türkiye'de saatlerin ileri alınması bir gün ertelendi. Ancak akıllı telefonlar ve bilgisayarlar otomatik olarak saati 1 saat ileri alınca birçok İzmirli sandığa erken gitti. Oy kullanacakları okullarda sandıkların 1 saat sonra açılacağını öğrenen vatandaşlar şaşkına döndü. Akıllı telefonlara göre hareket edip sandık başına gelenler, bir saat beklemek zorunda kaldı.


OY KULLANMAYA ERKEN GİTTİLER

SAMSUN'da oy kullanma işlemi saat 08.00'da başladı. Ancak, akıllı telefonların saatleri bir saat ileri alması üzerine bir çok kişi erken saatlerde oy kullanmak için okullara gitti.30 Mart Yerel seçimleri oy kullanma işlemi Samsun'da sabah 08.00'de başladı. Erken saatlerde okullara giden vatandaşlar oylarını kullanırken, Bakanlar Kurulu kararıyla Türkiye'de saatlerin ileri alınması bir gün ertelenmesi bazı vatandaşları mağdur etti. Akıllı telefonların saatleri otomatik ileri alması üzerine bir çok kişi oy kullanma saatinden önce okullara gidince şok oldu. Okulların kapalı olduğunu görenler geri dönmek zorunda kaldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×