TED Ereğli Koleji Vakfı Özel Okulu'nda yangın tatbikatı

Zonguldak Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından Türk Eğitim Derneği (TED) Ereğli Koleji Vakfı Özel Okulu'nda küçük çaplı yangın tatbikatı düzenlendi.Olası bir yangın anında binanın nasıl boşaltılması gerektiği ve sonrasında...

TED Ereğli Koleji Vakfı Özel Okulu'nda yangın tatbikatı
28 Mayıs 2014 Çarşamba 19:33

Zonguldak Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından Türk Eğitim Derneği (TED) Ereğli Koleji Vakfı Özel Okulu'nda küçük çaplı yangın tatbikatı düzenlendi.

Olası bir yangın anında binanın nasıl boşaltılması gerektiği ve sonrasında yapılacaklarla ilgili bilgiler içeren tatbikatta, bina içerisinde yangında mahsur kalan yaralılar sedyeye bağlanarak binadan çıkarıldı. Daha sonra yaklaşık iki katlı bina yüksekliğinde binada mahsur kalanlar hava yatağına atladı.

TED Koleji öğretmenlerinden Şahin Bozkurt’un da beline bağlanan iple binadan tahliye edilmesi sağlandı. İple binayı tahliye etme sırasında bir itfaiye personelinin Türk bayrağı açması, öğrenciler tarafından dakikalarca alkışlandı. Tatbikatta son olarak, olası bir yangına, personelin yangın söndürme cihazları ile nasıl müdahale edeceği uygulamalı olarak gösterildi. Tatbikatın ardından TED Koleji Müdürü Selim Aslankaya, Ereğli İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş ve personeline teşekkür ederek çiçek takdim etti.

CİHAN

TED Ereğli Koleji Vakfı Özel Okulu'nda yangın tatbikatı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×