TBMM'de soru önergesine konu olan yolsuzluk haberi için T24’e uyarı

Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (BTK) ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesi haberini yayından kaldırması için.

TBMM'de soru önergesine konu olan yolsuzluk haberi için T24’e uyarı
01 Şubat 2014 Cumartesi 03:08

Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (BTK) ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesi haberini yayından kaldırması için T24 internet haber sitesine tebligat gönderdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na, "CHP’li Oran’dan Erdoğan’a: Sabah ve ATV için satın alma talimatı verdiniz mi?" şeklinde soru önergesi vermişti. Oran’ın verdiği soru önergesini sitesinde yayınlayan T24’e BTK ile TİB, İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi kararını gerekçe göstererek önerge haberinin yayından kaldırılması için tebligat gönderdi.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı İnternet Bilgi İhbar Merkezi'nin "içeriğin çıkarılması veya söz konusu içeriğin Türkiye'den erişiminin engellenmesi" talebini içeren bildirim şöyle:

Sayın Yetkili,
Bilindiği üzere, 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun” 23/05/2007 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, Türkiye’de İnternet içerik düzenlemeleri konusunda yetkili kamu kurumudur.
Başkanlığımıza aşağıda yer verilen alan adı/ URL adresleri ile ilgili mahkeme kararı gönderilmiştir.
Mahkeme kararına konu içeriğin çıkarılması ya da Türkiye’den erişiminin engellenmesi gerekmektedir.
Gereğinin derhal yapılmasını rica ederim.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×