Tatilcilerin dönüşü başladı

Ramazan bayramını farklı şehirlerde geçiren vatandaşların dönüşleri başladı

Tatilcilerin dönüşü başladı
08 Temmuz 2016 Cuma 09:36

Ramazan Bayramı'nı şehir dışında geçiren vatandaşların İstanbul'a dönüşleri başladı.

Eve dönüş yolculuğuna çıkanlar, TEM Otoyolu'nun Kocaeli geçişinde yoğunluğa neden oluyor. TEM Otoyolu'nun İstanbul istikameti Bekirdere rampası, Gültepe ve Hereke tünel girişleri ile Dilovası mevkisinde ulaşım zaman zaman durma noktasına gelirken, güzergahın genelde akıcı bir yoğunluğa sahip olduğu görüldü.OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ

Tatillerini geçirmek üzere Bursa, Balıkesir ve Ege Bölgesi'ne giden İstanbullular, dönüş yolunda da Osmangazi Köprüsü'nde yoğunluk oluşturdu. 

Yalova istikametini kullanarak köprüye ulaşmak isteyen sürücüler, otoyolun Altınova girişinde yaklaşık 10 kilometrelik bir kuyruğa neden oldu. Otoyolun İstanbul istikametinde araçlar, zaman zaman güçlükle ilerliyor.

Trafikteki yoğunluk, Altınova'nın Tavşanlı beldesine kadar devam ediyor. OTOGARLARDA YOĞUNLUK

Tatilcilerin dönüşü nedeniyle Büyük İstanbul Otogarı'nda uzun otobüs kuyrukları oluştu.

Ramazan Bayramını şehir dışında geçiren İstanbulluların dönüşleri başladı. Tatilcilerin dönmeye başlaması sebebiyle Bayrampaşa'da bulunan Büyük İstanbul Otogarı girişinde uzun otobüs kuyrukları oluştu. Araçların oluşturduğu yoğunluk nedeniyle gidecekleri yere geç kalan yolcular, beklememek için uzun süre yürümek zorunda kaldı. 

Bazı vatandaşlar araç yoğunluğu nedeniyle işe geç kalacaklarını ifade etti.

SON GÜNÜ BEKLEMEYİN

Bolu Emniyet Müdürlüğü Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Sönmez, Ramazan Bayramı dolayısıyla yollardaki yoğunluğa yakalanmamak için sürücülerin erken yola çıkması gerektiğini söyledi.

Sönmez, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla tatilcilerin TEM Otoyolu'nun Ankara yönünde, Gerede-Karadeniz bağlantı yolunda aşırı araç yoğunluğu oluşturduğunu hatırlatarak, dönüş trafiğinde de İstanbul yönünde yoğunluk beklediklerini dile getirdi.

Tatilcileri erken yola çıkmaları konusunda uyaran Sönmez, "Bayram tatilinden dönmek için son günü beklemeyin. Birkaç gün erken yola çıkarak rahat bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Dönüş için son günü bekleyenler nedeniyle aşırı derecede bayram trafiği olmakta. Birkaç saatte gidebileceğiniz yere daha fazla süren bir zaman içerisinde yorucu bir şekilde ulaşmak zorunda kalacaksınız. Bunun için tatilin son gününü beklemeden yola çıkılması gerek." diye konuştu.

EK TEDBİRLER ALINDI

Bayram tatilinden dönen sürücüler için de ek tedbirlerin alındığını ifade eden Sönmez, ekip sayısının arttırıldığını, aynı zamanda aşırı hız yaparak hem kendisinin hem de başkalarının hayatlarını tehlikeye sokacak olan sürücülerin hız yapmalarını önlemek için TEM Otoyolu'nda radar uygulaması yapılacağını belirtti.

Sönmez, bayram tatilinden dönecek olan sürücülerin araçlarının bakımlarını ve gerekli planlamayı yaptıktan sonra yola çıkmaları gerektiğini söyledi.

Yorgun araç kullanılmaması gerektiğine de işaret eden Sönmez, uykusuz yola çıkılmamasını, uzak yerlerden gelen sürücülerin mutlaka birden fazla sürücüyle araç kullanmasını, yorgunluk anında sık sık mola verilmesini tavsiye etti.

Sönmez, araçların taşıma kapasitesinden fazla yük taşımanın tehlikesine değinerek, yine fazla yolcu taşımanın da tehlikeli ve yasak olduğunu kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×