Talaslı kadınlardan yıl sonu sergisi

Talas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kadın Meclisi tarafından organize edilen meslek edindirme ve beceri eğitimleri düzenlenen yıl sonu sergisiyle sona erdi. Açılışta bir konuşma yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu...

Talaslı kadınlardan yıl sonu sergisi
05 Haziran 2014 Perşembe 18:23

Talas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kadın Meclisi tarafından organize edilen meslek edindirme ve beceri eğitimleri düzenlenen yıl sonu sergisiyle sona erdi.

Açılışta bir konuşma yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu gerçekleştirecekleri yeni projelerle kadınlara daha rahat bir ortamda hizmet vereceklerini söyledi. Talas Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle bu yıl Nevin Akyurt, Sadıka Ana, Başakpınar, Kuruköprü kadın kültür merkezi, Uluğbey ve Mavera bilgi evlerinde 9 ayrı branşta ve 60 kursta toplam 900 öğrenciye verilen meslek edindirme ve beceri eğitimi tamamlandı. Eğitim sonrasında şiş örgücülüğü, kurdele nakışı ve aşçılık kursuna katılan öğrenciler çalışmalarını Nevin Akyurt Kadın Kültür Merkezinde sergilediler. Yaklaşık 400 eserin yer aldığı serginin açılışına Vali Yardımcısı ve Talas Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya, Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Köker, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Kolukısa, Talas Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdullah Ayata, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Venhar Pakırtaşı, AK Parti Talas İlçe Başkanı Ragıp Dost, İlçe Kadın Kolları Başkanı Suna Çakır, Kadın Meclisi Baş-kanı Zübeyde Özgen ve çok sayıda kursiyer katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, amaçlarının kadınların daha rahat bir ortamda hizmet vermek olduğunu ifade etti. Kadınlara kreş hizmetinin de içerisinde yer aldığı yeni bir proje gerçekleştireceklerini belirten Başkan Palancıoğlu, "Kadınlarımız için açılan bir çok kursta eğitimler bu dönem için tamamladı. Yakında Kaymek'le de projelerimiz olacak. Kursiyerlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Konuşmanın ardından serginin açılışı Talas Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya, Başkan Palancıoğlu'nun eşi Emel Palancıoğlu, Erciyes Üniversitesi Rektörü Fahrettin Keleştemur'un eşi Fazilet Keleştemur, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Venhar Pakırtaşı ve kadınlar tarafından yapıldı. Açılışın ardından şiş örgücülüğü, kurdele nakışı ve aşçılık eğitimi alan kursiyerlerin hazır-ladığı 400 adet çalışma davetliler tarafından beğeniyle gezildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×