Tahliye olan BDP'li vekiller, Uludereli aileleri ziyaret etti

Geçen hafta tahliye olan BDP’li 5 milletvekili ile Hasip Kaplan, Şırnak Uludere'de çocukları savaş uçakları tarafından bombalanan aileleri ziyaret etti.

Tahliye olan BDP'li vekiller, Uludereli aileleri ziyaret etti
10 Ocak 2014 Cuma 19:23

Geçen hafta tahliye olan BDP’li 5 milletvekili ile Hasip Kaplan, Şırnak Uludere'de çocukları savaş uçakları tarafından bombalanan aileleri ziyaret etti. Mezarlıkta ailelerle buluşan vekiller, ölenleri dualarla andı.

Mezarlıkta düzenlenen programda konuşan Şırnak BDP Milletvekili Hasip Kaplan, "Biliyorsunuz takipsizlik kararı verdiler. 15 gün içerisinde itiraz edilebilir. Sonraki süreçte Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurulabilir. Buradan zarar gören herkes başvurabilir. Avukatlar bu konuda çalışmalarını sürdürüyor." dedi.

Geçen hafta cezaevinden çıkan BDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak da ailelere başsağlığı dileyerek, "Roboski'nin acısı yüreğimizi delip geçti. Biz cezaevinde her gün sizin için ağlıyorduk. Daha önce yapılan katliamları unutmadık bunu da unutmayacağız. Bu katliam hesapsız kalmayacak." diye konuştu.
CİHAN

Tahliye olan BDP'li vekiller, Uludereli aileleri ziyaret etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×