Tabyalarda gazi ve şehit yakınlarına iftar yemeği

Erzurum Valiliği, tarihi Aziziye Tabyaları'nda şehit aileleri ile gazi ve yakınlarına iftar yemeği düzenleyecek.Geçen yıl tarihi tabyalarda ilki düzenlenen iftar yemeğinin ikincisi, 19 Temmuz Cumartesi günü düzenlenecek. Erzurum Valisi Ahmet...

Tabyalarda gazi ve şehit yakınlarına iftar yemeği
01 Temmuz 2014 Salı 17:03

Erzurum Valiliği, tarihi Aziziye Tabyaları'nda şehit aileleri ile gazi ve yakınlarına iftar yemeği düzenleyecek.

Geçen yıl tarihi tabyalarda ilki düzenlenen iftar yemeğinin ikincisi, 19 Temmuz Cumartesi günü düzenlenecek. Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, 1877-1878 Osmanlı-Rus Harbi'nde (93 Harbi) Erzurumluların ve Nene Hatun'un kahramanlık destanı yazdığı Aziziye Tabyaları'nda 135 yıl aradan sonra şehit yakınlarıyla gazi ve yakınlarına iftar yemeği vermişti. İftar yemeğine Nene Hatun'un torunları Abduldakir Kırkgöz ile kızkardeşi Güler Yamanlı katılmıştı. Ramazan'da ikincisi düzenlenecek olan iftar yemeğine çok sayıda şehit ailesi ile gazi ve yakını katılacak.

Vali Ahmet Altıparmak, Aziziye ve Mecidiye Tabyaları'nın Erzurum tarihi açısından önemli yeri bulunduğunu ifade etti. Erzurumluların yanı sıra şehre gelen yerli ve yabancı turistlerin gezip görmesi gereken tarihi mekanlardan birisinin tabyalar olduğuna dikkat çeken Vali Altıparmak, "Tabyalar, gezilip görülmesi ve ibret alınması gereken önemli tarihi mekanlarımızdan birisi. Erzurum'da yaşayan, Erzurum'u ziyaret eden herkesi mutlaka görmesi gereken bir yer. Şehit aileleri ve gazilerimize bu tarihi mekanda ikinci kez iftar yemeği vereceğiz.." dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×