Tabuttan canlı PKK'lı çıktı

Cizre'de PKK yandaşları, kanlı elbise giydirdikleri örgüt yöneticisini tabuta koyup "cenazemiz var" diyerek kaçırmak istedi. Ele geçirilen PKK'lı teröristin özellikle Cizre ve Sur'a döşenen mayınlar konusunda ciddi bilgiler verdiği belirtiliyor.

Tabuttan canlı PKK'lı çıktı
05 Şubat 2016 Cuma 19:38

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, bir hafta önce PKK'nın bodrum katından kaçırmak istediği üst düzey PKK yöneticisi için sivil destekçiler aracılığı ile önce bir tabut bulundu. Daha önce öldürülen PKK'lıların kanlı elbisesi giydirilen üst düzey PKK yöneticisi tabuta yerleştirildikten sonra, askere, "Cenazemiz var. Cenazemizi gömmek için koridor açın" isteğinde bulundular. İlk etapta kabul edilmeyen talebe, Cizreli bazı sivil görünümlü kişilerin, Cizre 1. Hudut Taburu ve Garnizon Komutanlığı'nın ardından Cizre Emniyet Müdürlüğü'ne yoğun istekleri sonucunda güvenlik güçleri, kontrollü olarak "Evet" cevabını verdiler.

Tabutla, güvenlik koridorundan, Cizre Asrı Mezarlığı istikametine kalabalık bir topluluk tarafından götürülmek üzere yola çıktı. Kalabalığın olağan olmayan refleksinden şüphelenen bir özel tim görevlisinin güvenlik güçlerini uyarması üzerine operasyon kararı verildi.

PKK'nın üst düzey yöneticilerinden birisini taşıyan tabutun önü Cizre çıkışında kesildi. Kalabalıktan bazı kişilerin, "Ölümüze de mi saygınız yok!" çıkışlarına rağmen asker ve polisin gözetiminde kalabalığı kuşatan güvenlik güçleri, halktan tabutun yanından uzaklaşmasını istedi.

Bu isteğe direnen kalabalık dağıtıldıktan sonra bomba ve tuzak ihtimaline karşın önlem alan güvenlik güçleri, tabutu açtıklarında, hafif yaralı ama sağ bir PKK'lı ile karşılaştılar. Ele geçirilen PKK'lının üst düzey bir yönetici olduğu ve sorguya alındığı ifade ediliyor. PKK'lı teröristin özellikle Cizre ve Sur'a döşenen mayınlar konusunda ciddi bilgiler verdiği belirtiliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×