Tabip Odası Başkanı Aydın: Barış içerisinde yaşamak istiyoruz

Aydın Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Aydın, "Bu ülkede barış içinde yaşamak istiyoruz. Bu ülke, bu bayrak ve bütün canlar hepimizindir." dedi. Gündeme ilişkin açıklama yapan Metin Aydın, "Yüzyıllar boyu değişik kültürler...

Tabip Odası Başkanı Aydın: Barış içerisinde yaşamak istiyoruz
11 Haziran 2014 Çarşamba 18:58

Aydın Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Aydın, "Bu ülkede barış içinde yaşamak istiyoruz. Bu ülke, bu bayrak ve bütün canlar hepimizindir." dedi.

Gündeme ilişkin açıklama yapan Metin Aydın, "Yüzyıllar boyu değişik kültürler ve değişik dinlerin bir arada yaşamayı başardığı Anadolu gittikçe birbirine yabancılaşıyor, ayrışıyor ve hoşgörüsünü yitiriyor. Politikanın ve politikacıların kısır döngüsü ve kullanılan düşmanlaştırıcı üslubu içinde bu ayrışma azalmak bir yana artarak devam etmektedir. Bu toz duman içinde her gün iş kazalarında, maden facialarında ölenler, biber gazı soluyarak, biber gazı kapsülü ile yaralanarak hayatını kaybedenler, polis ve asker kurşunu ile katledilenler olağanlaşmakta ve artan baskıcı ortam hepimizi boğmaktadır." dedi.

Bir arada yaşama kültürünün en önemli öğesi hoşgörü ve ortak değerlere saygı olduğunu kaydeden Dr. Aydın, "Türk bayrağı da bu ülkenin ortak değeridir ve bayrağa saygısızlığı kim ya da kimler tarafından ne amaçla yapılmış olursa olsun şiddetle kınıyoruz. Bu saygısızca hareketi bahane göstererek başta Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından olmak üzere yapılan şiddet çağrılarını ve eylemlerini de son derece tehlikeli buluyor ve kınıyoruz. Başta politikacılar olmak üzere herkesi sağduyuya ve sorumluluklarına sahip çıkmaya çağırıyoruz. Anadolu’nun dostluk dolu havasını özlüyoruz. Bu ülke, bu bayrak ve bu ülkenin tüm insanları hepimizindir. Herkesin huzur ve barış içinde yaşamak hakkıdır. Bu yöndeki çabamız sonsuza dek devam edecektir."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×