Stajyer Avukatlara Öfke Kontrol Eğitimi

Adana Barosu Staj Eğitim Merkezi, stajyer avukatlarda sıkça yaşanan 'öfkelenmenin neden kaynaklandığı ve nasıl giderileceği' konusunda bilgilendirmede bulunuldu.Hukukçular Derneği’nde gerçekleşen eğitimde Çukurova Üniversitesi İletişim...

Stajyer Avukatlara Öfke Kontrol Eğitimi
02 Mayıs 2014 Cuma 12:18

Adana Barosu Staj Eğitim Merkezi, stajyer avukatlarda sıkça yaşanan 'öfkelenmenin neden kaynaklandığı ve nasıl giderileceği' konusunda bilgilendirmede bulunuldu.

Hukukçular Derneği’nde gerçekleşen eğitimde Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ferhan Güdüz stajyer avukatlara önemli bilgiler verdi. Bir konuda engelle karşılaşıldığında genelde öfke ile karşılık verildiğini aktaran Gündüz, “Bireyler, öfke halinde öfkeli olduklarını da kabul etmezler. Bir skala yaparsanız, 1 den 10’a kadar derecelendirildiğinde 10’da 9’u kendisini haklı görmekte. Ama aradan zaman geçtikten sonra pişmanlık hissine kapıldığını görüyorsunuz. Kendisini engellenmiş hissettiğinde, hayal kırıklığı, utanç hissi, kıskançlık, yalnızlık, itilmişlik duygularının öfkeye neden olduğu görülmekte. Bunların hepsinin stresle ilişkisi olduğunu düşünebiliriz. Aslında bize nasıl davranılmasını istiyorsak, öyle davranış sergilememiz gerekir.” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Gündüz, katılımcılara slayt gösterileri eşliğinde öfkenin zararları ve kontrolü hakkında detaylı bilgiler verdikten sonra program soru-cevap bölümüyle sona erdi. 

Stajyer avukatlara öfke kontrolü eğitimi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×