SP adayı Erkal: Türkiye'ye model bir Malatya oluşturacağız

Saadet Partisi (SP) Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Münir Erkal, "Allah'ın izniyle Türkiye'yi heyecanlandıracak bir Malatya modelini, bir yerel yönetim modelini, yeni bir şehircilik anlayışını sizlerin önüne koyacağız.

SP adayı Erkal: Türkiye'ye model bir Malatya oluşturacağız
16 Mart 2014 Pazar 13:13

Saadet Partisi (SP) Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Münir Erkal, "Allah'ın izniyle Türkiye'yi heyecanlandıracak bir Malatya modelini, bir yerel yönetim modelini, yeni bir şehircilik anlayışını sizlerin önüne koyacağız." dedi.

    SP Malatya İl Teşkilatı tarafından bir restoranda 30 Mart yerel seçimlerine ilişkin istişare toplantısı düzenlendi. Ahmet Münir Erkal, burada yaptığı konuşmada, 30 Mart yerel seçimlerinin diğer seçimlerden daha büyük bir önem taşıdığını söyledi. Siyasetin gittikçe irtifa kaybettiğini vurgulayan Erkal, “Siyaset tamamen bir takım rey ve seçim kazanma endeksli bir noktaya doğru gidiyor. Böyle olunca şefkat, muhabbet, sevgi, dayanışma ve saygı kalmıyor. Bütün temel değerlerimiz çürümeye ve yok olmaya başlıyor. Bunu yapanlara yazık olsun. Bu siyaset yamyam siyasetidir. Hiç kimse kardeşinin gözyaşından ve sıkıntısından oy çıkarmamalıdır. Bu toprakların çocukları bir ve beraber yaşamalıdır." şeklinde konuştu.

    Türkiye'yi heyecanlandıracak bir Malatya ve yerel yönetim modelini ortaya koyacaklarını belirten Erkal, "Yerel seçimlerde biz belediye başkanı olarak sadece fiziki bir planlama vaat etmiyoruz. Birikimimizle, referanslarımızla, bu husustaki potansiyelimizle inanıyoruz ki en iyisini yaparız. Allah'ın izniyle Türkiye'yi heyecanlandıracak bir Malatya modelini, bir yerel yönetim modelini, yeni bir şehircilik anlayışını sizlerin önüne koyacağız. Bunu yaparken; kardeşlerimiz arasındaki dayanışmanın, sevginin, saygının, birbirine nezaket göstermenin, hep beraber kucaklaşmanın ve geleceğe beraber yürümenin güzelliklerini de ruh dünyamızda yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Asıl mesaj ve yapılması gereken budur. Emanete sahip çıkmakta budur." diye konuştu.

    "MALATYA'NIN İSTİKAMETİ AÇISINDAN EHİL İNSANLARA GÖREV VERİN"

    Erkal, Malatya'nın geleceği açısından görevin ehil ve liyakatli insanlara verilmesi gerektiğini ifade ederek "Siz yerel yönetimde birine görev veriyorsanız. Gerçekten buna layık olmayan, bu işi bilmeyen, ehil olmayan, adil bir yönetim uygulamayan; bu işi tecrübesiyle, referansıyla beceremeyecek olan, hesap verme şuuruna sahip olmayan, kul hakkı yememe iradesi olmayan birine görevi teslim ederseniz, Malatya'nın istikametini karanlık bir noktaya götürürsünüz." dedi.

    "MALATYA İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR SEÇİM"

    Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk, büyükşehir olan Malatya’nın iyi bir şekilde yönetilmesi gerektiğini belirterek ”Saadet Partisi olarak büyükşehir olan Malatyamızda, büyükşehrin temellerinin sağlam atılması adına bir girişimde bulunduk. Biz ilimizi seviyoruz. İlimizin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için ve işin ehli olan insanların seçilmesi için gayret sarf ediyoruz. Her seçim önemlidir fakat 30 Mart'ta yapılacak olan yerel seçim daha büyük önem taşıyor. Çünkü Malatya büyükşehir olarak seçime giriyor. Malatya'nın temelleri yeniden atılacak. Biz Saadet Partisi olarak ‘Emaneti ehline veriniz’ emri gereğince iyi bir kadroyla yola çıktık" ifadelerini kullandı.

    "HAZIRLANAN PROJELERİ SADECE OKUYORLAR, İÇERİĞİNDEN HABERLERİ BİLE YOK"

    SP Yeşilyurt Merkez İlçe Belediye Başkan adayı Mimar Yaşar Köksal ise 30 Mart yerel seçimlerinin Malatya'nın geleceği açısından hayati öneme sahip olduğuna vurgu yaptı. Köksal, Malatya halkının gerçekleri görmeye başladığını belirterek şunları söyledi: "Bu seçim belediye başkanlığı seçimi olduğu halde belediyecilikle uzaktan yakından ilgisi, bilgisi, tecrübesi ve yeterliliği olmayanlar, bu seçimi bir genel seçim havasına sokarak, sizleri aldatmak istiyorlar. Zaten bunların yaptıkları en güzel şey aldatmak ve kandırmaktır. Son günlerde projeler havalarda uçuşuyor: Çok büyük paralar vererek, ajans firmalarına hazırlattıkları projeleri sadece okuyorlar. Açıkladıkları projelerin içeriğinden, detaylarından, uygulanabilirliliklerinden, maliyetinden, hangi kaynakla nasıl yapacaklarından haberleri bile yok. Eğer aksini iddia eden varsa hodri meydan. Çıksınlar karşımıza tartışalım. Adama, '5 yıl önce vaat ettiğiniz hangi projeleri gerçekleştirdiniz?' diye sormazlar mı?"

    SP Malatya Kadın Kolları Başkanı Nermin Sarıbaş, Saadet Partili kadınlar olarak hakkı hakim kılmak için çalıştıklarını dile getirdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×