Sözlüsünü öldürdüğü öne sürülen katil zanlısının tecavüzden yargılandığı iddiası

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde tartıştığı sözlüsünü boğarak öldürdüğü iddia edilen katil zanlısı genç tutuklandı. Katil zanlısı gencin, öldürdüğü sözlüsüne 4 yıl önce tecavüz ettiği iddiasıyla yargılandığı öne sürüldü....

Sözlüsünü öldürdüğü öne sürülen katil zanlısının tecavüzden yargılandığı iddiası
09 Temmuz 2014 Çarşamba 22:28

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde tartıştığı sözlüsünü boğarak öldürdüğü iddia edilen katil zanlısı genç tutuklandı. Katil zanlısı gencin, öldürdüğü sözlüsüne 4 yıl önce tecavüz ettiği iddiasıyla yargılandığı öne sürüldü. Zanlının ifadesinde sözlüsüyle nikah kıymak için kaçtıklarını, sözlüsünün kendisinden önce başka biriyle cinsel ilişki yaşadığını söylemesi üzerine şuurunu kaybederek cinayeti işlediğini söylediği ileri sürüldü.

6 Temmuz Pazar günü İstanbul'dan Sapanca'ya birlikte gezmeye geldiği 19 yaşındaki sözlüsü Nuriye Tabanca'yı Sapanca İl Ormanı'nda çıkan tartışma sonucu boğarak öldürdüğü öne sürülen O.A.(19) Sapanca'da çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

O.A'nın ifadesinde sözlüsüyle 4 yıldır görüştüklerini, ailesinden evlenmek için onay aldıklarını ancak kardeşlerinin evlenmesini beklemek zorunda kaldıkları için birlikte kaçtıklarını söylediği iddia edildi. Sözlüsüyle nikah kıymak amacıyla otobüsle Arifiye ilçesine geldiklerini ifade ettiği ileri sürülen katil zanlısının, ormanlık alanda sözlüsünün kendisinden önce başka biriyle cinsel ilişki yaşadığını söylemesi üzerine kendisini kaybederek sözlüsünü darp ettiğini, kendisine geldiğinde nişanlısını kanlar içinde görünce korkup otobüsle Kütahya'ya gittiğini, ertesi gün olay yerine tekrar geldiğinde öldüğünü düşünmediği sözlüsünün cesediyle karşılaştığını, daha sonra satın aldığı kürekle cesedi toprağa gömdüğünü, parası kalmadığı için çağırdığı ağabeyi ve babasıyla birlikte İstanbul'a döndüklerini, ailesine cinayeti itiraf ettiğini ve polise teslim olduğunu söylediği öne sürüldü.

Öte yandan O.A'nın 3 yıl önce sözlüsüne tecavüz ettiği iddiasıyla yargılandığı da ileri sürüldü.

İstanbul'dan gezmek için Sakarya'nın Sapanca ilçesine gelen 19 yaşındaki O.A., tartıştığı sözlüsü Nuriye Tabanca'yı ormanlık alanda boğarak öldürdüğü, cesedi ağaç dallarıyla gizledikten sonra tekrar İstanbul'a döndüğü, bir gün sonra yeniden olay yerine gelerek cesedi gömdükten sonra İstanbul'a geri gittiği ve sonrasında pişmanlık duyarak olayı ailesine anlattığı öne sürülmüştü. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×