Soma'da maden işçileri sendikadan toplu olarak istifa ediyor

Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan faciadan sonra maden işçilerinin endişeli bekleyişi sürüyor. Kaymakamlık önünde toplanan işçiler, Maden İşçileri Sendikası’nı protesto ederek topluca istifa edeceklerini açıkladı.İşçilerden Engin...

Soma'da maden işçileri sendikadan toplu olarak istifa ediyor
26 Mayıs 2014 Pazartesi 13:08

Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan faciadan sonra maden işçilerinin endişeli bekleyişi sürüyor. Kaymakamlık önünde toplanan işçiler, Maden İşçileri Sendikası’nı protesto ederek topluca istifa edeceklerini açıkladı.

İşçilerden Engin Turşucu, “Bu sendikanın Soma’da 12 bine yakın üyesi var. Soma’daki tek sendika bu. Biz işçiler olarak istifa edeceğiz. Ya bunlar istifa edecek ya da biz istifa edeceğiz buradan. Sendika bu zamana kadar hiç yanımızda durmadı. Bu olayların olması, bunlarla da bağlantılı bir durum yani. Bunlar bazı şeylere sahip çıksaydı, bu olaylar olmayabilirdi.” dedi.

Sendikadan istifa edeceğini söyleyen işçilerden Şevket Duman, “Sendikada seçim olduğu zaman istedikleri kişinin ismini yazıp zarfı kapatıyorlar. Şirket kimin ismini verdiyse sendikaya o isim seçiliyor. Herhangi birisi bu duruma itiraz ettiği zaman onu işten çıkarıyorlar. Biz hep birlikte sendikadan istifa edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Vehap Topel de sendikanın hiçbir zaman kendilerini savunmadığını belirterek, “Bu kadar şehidin yakınının arkasına gidememesi bile çok acı bir olay.” dedi. CİHAN

Soma'da maden işçileri sendikadan toplu olarak istifa ediyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×