Soma protestosunda biri polis üç kişi yaralandı

Türkiye’yi yasa boğan Soma'da yaşanan maden faciasını protesto eden öğrenciler ile karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Çevik Kuvvet ekipleri öğrencilere cop, biber gazı ve TOMA ile müdahale ederken, 2 öğrenci ile 1...

Soma protestosunda biri polis üç kişi yaralandı
15 Mayıs 2014 Perşembe 18:18

Türkiye’yi yasa boğan Soma'da yaşanan maden faciasını protesto eden öğrenciler ile karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Çevik Kuvvet ekipleri öğrencilere cop, biber gazı ve TOMA ile müdahale ederken, 2 öğrenci ile 1 polis memuru yaralandı.

Türkiye, Soma’da yaşanan acı olayın yasını tutuyor. Yurdun çeşitli illerinde ise yaşanan olaylar protesto edilmeye devam ediliyor. Bolu’da da Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin aktivite merkezi önünde toplanan yaklaşık 200 öğrenci yaşanan faciayı protesto etti. Kültür Merkezi önüne kadar gelen öğrenciler burada polis barikatı ile karşılaştı. Barikatı aşmaya çalışan öğrencilere Çevik Kuvvet ekipleri biber gazı ile müdahale etti. Karşıt görüşlü öğrenciler protestocularla birbirine girdi. Emniyet güçlerinin ayırdığı öğrenciler bölgeden uzaklaştırıldı. Çıkan olaylarda yaralanan 2 öğrenci ile 1 polis memuruna olay yerinde bulunan sağlık ekipleri müdahale etti. Eylemi sonlandıran öğrenciler, bugün saat 20.00'de kent meydanında geniş katılımlı bir eylem daha yapacaklarını belirtti.

CİHAN

Soma protestosunda biri polis üç kişi yaralandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×