Söke'de Rahvan At Yarışları yapıldı

Aydın'ın Söke ilçesinde gerçekleşen geleneksel Rahvan At Yarışlarına Ege’nin dört bir yanından at severler katıldı.

Söke'de Rahvan At Yarışları yapıldı
07 Nisan 2014 Pazartesi 16:38

Aydın'ın Söke ilçesinde gerçekleşen geleneksel Rahvan At Yarışlarına Ege’nin dört bir yanından at severler katıldı.

Söke Rahvan Atları Binicilik ve Yetiştiricilik Spor Kulübü tarafından düzenlenen Söke Belediyesi tarafından desteklenen Rahvan At Yarışlarını izleyenler arasında Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Söke Ticaret Borsası Meclis Başkanı Behlül Er de yer aldı. Havanın güzel olmasıyla daha renklenen Rahvan At Yarışlarının sonunda dereceye giren at sahiplerine kupaları verildi.

Tozkoparan’da birinci olan Sökeli Mustafa Gülfidan ve Üçlü Tay kategorisinde birinci olan Ödemişli Mehmet Fatin Demir’e kupalarını Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran takdim etti. Küçük orta, büyük orta, Taze beşli, ikili taylar (tozkoparan), üçlü taylar (deste), dörtlü taylar (ayak), başaltı, baş ve minik taylar kategorilerinde yapıldı. Yarışlarda minik taylar kategorisinde Ali Bülbül (Söke), taze beşli kategorisinde Abdurrahman Demir (Ödemiş), ikili taylar (tozkoparan) kategorisinde Mustafa Gülfidan (Söke), üçlü taylar (deste) kategorisinde Abdurrahman Demir (Ödemiş), dörtlü taylar (ayak) kategorisinde Muharrem Doğanoğlu (Söke), küçük orta kategorisinde İsmail Onbaşı (Denizli/Tavas), büyük orta kategorisinde İsmail İpek (Kuşadası), başaltı kategorisinde Adnan Durak (Ödemiş), Baş kategorisinde Ümit İpek (Kuşadası) birinci oldular.

Söke Rahvan Atları Binicilik ve Yetiştiricilik Spor Kulübü Derneği Başkanı Muharrem Doğanoğlu; “Destek veren Söke Belediyemiz başta olmak üzere, tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz. Söke’de ata sporlarımızdan biri olan Rahvan Atçılık geleneğini yaşatmaya devam etmek için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz” dedi. CİHAN

Söke'de Rahvan At Yarışları yapıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×