Slovenya Cumhurbaşkanı iade-i ziyarete geliyor

Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetine icabetle, 14-16 Ocak 2014 tarihlerinde Türkiye’ye bir devlet ziyaretinde bulunacak.

Slovenya Cumhurbaşkanı iade-i ziyarete geliyor
11 Ocak 2014 Cumartesi 15:28

Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetine icabetle, 14-16 Ocak 2014 tarihlerinde Türkiye’ye bir devlet ziyaretinde bulunacak. Slovenya Cumhurbaşkanının ziyaretinin, Gül’ün 14-15 Temmuz 2010 tarihlerinde Slovenya’ya gerçekleştirdiği ziyaretin iadesi niteliğinde olduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinde duyurulan ziyaretin, 2009 yılından bu yana iki ülke arasında karşılıklı olarak Cumhurbaşkanı seviyesinde gerçekleştirilen 6. ziyaret olacağı vurgulandı.

Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinde yapılan duyuruda, “Konuk Cumhurbaşkanı, 15 Ocak Çarşamba günü Ankara’da resmi temaslarını tamamladıktan sonra VI. Büyükelçiler Konferansı’na hitap edecek, ertesi gün ise İstanbul’da Türk ve Sloven iş çevrelerini bir araya getirecek olan 'Slovenya Yatırım Zirvesi'ne katılacaktır. Cumhurbaşkanı Pahor’un ziyareti, 2011 yılından bu yana stratejik ortaklık olarak tanımlanan Türkiye-Slovenya ilişkilerinin tüm veçheleri ile bölgesel ve uluslararası meselelerin ele alınmasına vesile olacak, bu dost ülke ile işbirliğimizin güçlendirilmesine katkıda bulunacaktır.” ifadelerine yer verildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×