Sivas İl Genel Meclis Başkanlığı'na Özata seçildi

30 Mart’ta yapılan yerel seçimler sonrası İl Genel Meclisi ilk toplantısını yaptı.

Sivas İl Genel Meclis Başkanlığı'na Özata seçildi
09 Nisan 2014 Çarşamba 17:43

30 Mart’ta yapılan yerel seçimler sonrası İl Genel Meclisi ilk toplantısını yaptı. 23. Dönem Meclis toplantısında il genel meclis başkanı, başkan vekilleri ve katip üyelerin seçimi yapıldı. Meclis başkanlığına 22. Dönem'de de bu görevi yürüten Sedat Özata seçildi.

İl Genel Meclis Toplantısı'ndan önce AK Parti grubu bir toplantı yaparak üyeler arasında gizli oylamayla meclise önerilecek adayları belirledi. AK Parti’de ilk kez yapılan ön seçim üyeler tarafından takdirle karşılandı. İl Başkanı Ziya Şahin başkanlığında parti binasında toplanan AK Partili 31 üye, gizli oylamayla istedikleri il genel meclis başkanını beyan etti. 22. Dönem İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata ve Turan Topgül’ün aday olduğu toplantıda 18 oy alan Sedat Özata, AK Parti grubunun adayı oldu.

MECLİS EN YAŞLI ÜYE BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

İl Genel Meclisi dün Başkan Ve kâtip üyeleri seçmek üzere en yaşlı üye Kazım Çelebioğlu başkanlığında toplandı. Toplantıda Kazım Çelebioğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi.

Toplantıda söz alan İl Özel İdare Genel Sekreteri Salih Ayhan, “23. dönem il genel meclisi üyelerimizin de bize, bölgemize, köylerimize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İnşallah bu meclise de geçmişteki gibi sorunları çözen bir dil anlayışı olacağını düşünüyorum.” dedi.

Daha sonra İl Genel Meclis Başkanlığı için gizli oylamaya geçildi. 43 üyeden 31’inin oyunu alan Sedat Özata 2. kez İl Genel Meclis Başkanı oldu. 12 oy da boş çıktı.

Sedat Özata yaptığı konuşmada, “Biz hep beraber ortak amacımız olan Sivas’a ilçelerimize, köylerimize hizmet edeceğiz. Partilerimizden seçildik buraya geldik ama, bundan sonraki hizmetimiz Sivas geneli olmalı, Ben inanıyorum ki tüm meclis üyelerimiz tek ses, tek yürek olarak hizmet vereceklerdir” şeklinde konuştu.

Ardından gizli oylamada, meclis 1. Başkan Vekilliğine Ferhat Ünsal, 2. Başkan Vekilliğine Fikret Doğruyol seçilirken divan kâtipleri ise Ziyaaddin Mat ve Ali Yaman oldu.

İl Genel Meclisi yarın ise il encümen üyeleri ve meclis ihtisas komisyonlarının seçimi için toplanacak. CİHAN

Sivas İl Genel Meclis Başkanlığı'na Özata seçildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×