Sırbistan'dan Erdoğana destek gösterisi

Sırbistan'ın güneyindeki Preşeva bölgesinde bir grup, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek gösterdi.

Sırbistan'dan Erdoğana destek gösterisi
27 Temmuz 2016 Çarşamba 22:55

Sırbistan'ın güneyindeki Preşeva bölgesince bir grup, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek verdi.

Preşeva Kültür Evi'nde kendi inisiyatifleriyle toplanan grup, "Preşeva vadisi seninle" sloganıyla düzenlediği gösteride, Türkiye'nin seçilmiş hükümet tarafından yönetildiği ve hiçbir kuvvetin milli iradeye karşı gelemeyeceği mesajı verdi.

Protestonun organizatörlerinden Arnavut kökenli Erkan Lufiu, gösteriyle Türk devletine desteklerini göstermek istediklerini ifade etti.

Türkiye'deki darbe girişimin Arnavut medyasının "ne denli aşağılık" olabileceğini de ortaya çıkardığını vurgulayan Lutfiu, Arnavut medyasının "bu ahlaksız ateşi propagandalarıyla körüklemekte tereddüt etmediğini" kaydetti.

Lutfiu, düzenledikleri Türkiye'ye destek gösterisinin olumsuz yorumlanmaması gerektiğini belirterek, "Protesto için değil, sadece Türk kardeşlerimize ve Türkiye devletine dayanışma mesajlarımızı iletmek için toplandık." ifadesini kullandı.

Üzerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarının basılı olduğu tişörtler giyenler arasında her yaştan katılımcı olduğu gözlendi.

Gösteriye katılan yaşlı bir kadın Türk halkına desteklerinin çok büyük ve güçlü olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Allah'ım sen Erdoğan'ı hiçbir zaman başımızdan eksik etme. Türkiyemizi, Erdoğan'ı, tüm Türk milletini ve dünyadaki tüm Müslümanları desteklemek için meydana çıktık. Gerekirse Türkiye'ye de giderim, tankın önüne çıkarım. Ben ölümü bile göze alırım. Benim kalbimde iman var. Biz vatanımız için çocuklarımızı da canımızı da her şeyimizi veririz."


Etiketler; #preşova

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×