Siirt’te Kutlu Doğum Haftası hazırlıkları başladı

Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Siirt’te Kutlu Doğum Haftası hazırlıkları başladı
10 Nisan 2014 Perşembe 16:08

Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi.
Arvas, bir hafta boyunca sürecek etkinliklerde, panel, ilahi dinletisi, çocuk ve kadın programlarının tertipleneceğini söyledi. Arvas, "Kutlu Doğum Haftası, Sancaklar Vakfı ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 14 Nisan 2014 tarihinde Halk Eğitim Merkezi'nde okullar arası şiir, okuma yarışması finali ve ödül töreni ile başlayacak. 15-16 Nisan tarihinde ise, Ebul Vefa Cami görevlisi İbrahim Çoban hocamızın ilahi dinletisi, bilgi yarışması final ve ödül töreni yapılacak. 17 Nisan tarihinde ise, Siirt İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği işbirliğiyle müftülük binasında kan bağış kampanyası, bayanlara yönelik din hizmetleri uzmanı, vaizler, bayan kuran kursu öğreticileri tarafından Halk Eğitim Merkezi'nde özel program düzenlenecek. Çarşı Camisi'nde mevlit, hatim ve ilahi dinletisi verilecek. 18 Nisan Cuma günü, Ulu Cami avlusunda Sabah namazı buluşması tertiplenecek, sakalı şerif ziyareti, kutsal emanetler fotoğraf sergisi ve kutlu doğum çorbası ikramı yapılacaktır. Özellikle Sabah vaktinde tüm vatandaşlarımızı Siirt'in tarihi camisine davet ediyorum" dedi. Siirt Ebul Vefa Cami imam hatibi İbrahim Çoban tarafından ilahi albümü galası, Siirt İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Adnan Memduhoğlu tarafından konferans, Dursun Ali Erzincanlı tarafından şiir dinletisi verilecektir" diye konuştu.
Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenecek programda, 63 yetime gıda, 10 engelliye akülü tekerlekli sandalye dağıtılacağını ifade eden Arvas, Siirt Kadın doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde 20 Nisan 2014 tarihinde doğacak bebeklere altın, ailelerine çeşitli hediyeler vereceğini söyledi.
Düzenlenen etkinlik, Müftü Arvas'ın basın mensuplarına peygamber efendimizin hayatını anlatan bir kitap ile gül hediye etmesiyle sona erdi.
CİHAN

Siirt’te Kutlu Doğum Haftası hazırlıkları başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×