Seyhan'da hizmet binaları engelsizleştiriliyor

Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından organize edilen ve Sabancı Vakfı desteği ile yürütülen "Genç Bank Projesi" ile Seyhan Belediyesi Hizmet Binası ve belediyeye bağlı SEYMER'lerin erişilebilirlik raporu hazırlanıyor. Proje ile engelli vatandaşların...

Seyhan'da hizmet binaları engelsizleştiriliyor
13 Temmuz 2014 Pazar 15:13

Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından organize edilen ve Sabancı Vakfı desteği ile yürütülen "Genç Bank Projesi" ile Seyhan Belediyesi Hizmet Binası ve belediyeye bağlı SEYMER'lerin erişilebilirlik raporu hazırlanıyor. Proje ile engelli vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda binalar engelsiz hale dönüştürülecek.

Seçim döneminde verdiği sözleri bir bir yerine getiren Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar engelsiz bir ilçe oluşturmak için ilk adımı attı. Bu anlamda öncelikli olarak Seyhan Belediyesi hizmet binası engelsiz hale getirilecek. Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından organize edilen ve Sabancı Vakfı desteği ile yürütülen "Genç Bank Projesi" ile Seyhan Belediyesi hizmet binası ve bağlı SEYMER'lerin erişilebilirlik raporu hazırlanıyor. Rapor doğrultusunda binalar engelsiz hale dönüştürülecek. Bu işlemler ise projenin Adana sorumlusu Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü tarafından yapılacak.

Proje, Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından organize edilirken, Sabancı Vakfı desteği ile yürütülüyor. Projenin Adana'da sorumluluğunu ise Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü yapıyor. Kulüp üyelerinden oluşan "Engel Dedektifleri" ise çalışmalarına başladı. Ekip, ilk olarak Seyhan Belediyesi hizmet binasını inceledi. Tuvalet, asansör koridor ve engelli rampalarının standartlarını inceleyen ekip buralara ile ilgili erişebilirlik raporu hazırlandı.

Proje ile ilgili bilgi veren Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Celal Karadoğan, amaçlarının engelleri kaldırmak olduğunu söyledi. Karadoğan, "Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından yürütülen ve bizim Genç Engelliler Spor Kulübü olarak Adana yürütücülüğünü yaptığımız "Genç Bank Projesi" kapsamında Seyhan Belediyesi ve Seyhan Belediyesi'ne bağlı 11 meslek edindirme merkezi SEYMER'in erişilebilirlik raporunu hazırlıyoruz. Bu rapor doğrultusunda Seyhan Belediyesi hizmet binasında ve bağlı SEYMER'lerdeki engeller kaldırılarak engelli vatandaşlarında binaları diğer vatandaşlar gibi sağlıklı biçimde kullanmasını hedefleniyor." şeklinde konuştu.

Binalar yapılırken engelli vatandaşların göz ardı edildiğini belirten Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Celal Karadoğan, Projenin diğer belediyelere de örnek olması gerektiğini söyledi. Karadoğan, "Seyhan Belediyesi ile birlikte burada yapılan çalışmaların diğer belediyelere örnek olacağını düşünüyoruz. Büyük binalar yapılırken engellilerin erişilebilirliği düşünülerek yapılmıyor. "Genç Bank Projesi"de bizim için bir şans oldu." ifadelerini kullandı

CİHAN

Seyhan'da hizmet binaları engelsizleştiriliyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×