Seyhan ve Yüreğir Gençlik Merkezi üyeleri iftarda buluştu

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, 8 yıl önce göreve başladığında Seyhan ve Yüreğir Gençlik Merkezleri’nde 250 olan üye sayısını 30 bine çıkarılmasını sağladığını söyledi.Hadi, Yüreğir Serinevler...

Seyhan ve Yüreğir Gençlik Merkezi üyeleri iftarda buluştu
22 Temmuz 2014 Salı 16:08

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, 8 yıl önce göreve başladığında Seyhan ve Yüreğir Gençlik Merkezleri’nde 250 olan üye sayısını 30 bine çıkarılmasını sağladığını söyledi.

Hadi, Yüreğir Serinevler Atletizm Eğitim Merkezi Tesisleri’nde, Seyhan ve Yüreğir Gençlik Merkezleri’nin eğiticileri, lider ve üyelerinin yanı sıra velilerinin de katıldığı iftarda yaptığı konuşmada, Gençlik Merkezleri’nin önemine değindi. Gençlik Merkezleri sayesinde öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzaklaştığını belirten Hadi, bilgi, görgü, kültür, aile düzeni, spor, sanat, ücretsiz gezi ve doğa kamplarıyla sosyalleştiklerini, vatanını, bayrağını seven, adet ve geleneklerine bağlı, topluma yararlı sağlıklı gençler yetiştirildiğini ifade etti. Etkinlikte konuşan Adana Müftüsü Arif Gökçe, gençlere öğütlerde bulundu. Teknolojiyi kullanmanın yararına inandığını ifade eden Gökçe, gençlerin bilgisayar ve telefonlara çok zaman ayırmalarından yakınarak “Makineleşmenin zirve yaptığı çağda gençler ibadetlerini ihmal ediyor.” dedi.

Dünyada insanlara en fazla zarar veren sigara ve uyuşturucu ile herkesin mücadele etmesi gerektiğinin altını çizen Gökçe, son yıllarda sigara ve uyuşturucu kullanmanın yaşının daha da düştüğünü ve bu nedenle ölümlerin arttığını, bunun yanlış arkadaş seçimi ile anne ve babaların sözünü dinlememenin yattığını vurguladı. İl Müftüsü Gökçe, İsrail’in, Gazze’ye saldırarak yaşlı, kadın, çocuk dinlemeden 400 kişiyi öldürdüğünü, buna tüm dünyanın tepki göstermesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Fazlı Bayram Hadi, yoğun işlerine rağmen gençlerle sohbet eden ve yararlı bilgiler aktaran Müftü Gökçe’ye plaket takdim etti. Daha sonra, Müftü Gökçe’nin yemek duasıyla iftara geçildi. CİHAN

Seyhan ve Yüreğir Gençlik Merkezi üyeleri iftarda buluştu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×