Sessizler Dünyasında 'Çifte Vahşetin' Sırrı Aydınlandı

Manisa'da bulunan yanmış kadın cesediyle, aynı bölgede bulunan erkek cesedinin sırrı çözüldü. Dedektiflerin özel çalışmasıyla tespit edilen cinayet zanlıları, sorguda tüm suçlarını itiraf etti.

Sessizler Dünyasında 'Çifte Vahşetin' Sırrı Aydınlandı
27 Şubat 2015 Cuma 19:23

Manisa'nın Akhisar İlçesi'nde geçen pazar günü zeytinlik alandaki barakada bulunan yanmış bayan cesediyle, tıpkı alanda dün gece toprağa gömülü bulunan bay cesedinin sırrı çözüldü. Çifte cinayetin hem kurbanlarının, hem de gözaltına tahsil edilen şüphelilerin sağır ve lal yer aldığı vahşetin bilgileri ortaya çıktıkça, oluşturulan hususi ekipteki uzman dedektifler dahi olanlara şaşırıp kaldı.

TECAVÜZE UĞRAYIP UĞRAMADIĞI TESPİT EDİLEMEDİ

Her şey geçen pazar günü Akhisar Cumhuriyet Mahallesi Su yolu Mezarlığı Mevkii'ndeki zeytinliğin sahibinin buradaki barakada, 20 yaşının üstünde yer aldığı sanılan, yakılmış bir bayan cesedi görmesiyle başladı. İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılan incelemede, cesedin yüzde 90'ının yanması itibarıyla nasıl öldürüldüğü belirlenemedi. Ayrıca gene tıpkı sebeple ölen insanın tecavüze uğrayıp uğramadığı da belirleme edilemedi.

İŞARET DİLİYLE İFADE

Polis bu cinayeti çözmek için kayıplar listesinde bulunanları araştırdı ve bütün ipuçlarını değerlendirdi. Günler devam eden bu çalışmaların arkasından dün Akhisar'da oturan üçü de sağır ve lal 43 yaşındaki Selda K., kızı 20 yaşındaki Saadet K., aile dostları D.D. gözaltına alındı. Selda K.'nın gene sağır ve lal bulunan oğlu 20 yaşındaki Selim Burak K.'ya ise ulaşılamadı.

ÖNEMLİ İPUÇLARINA ULAŞTI

İşaret dili çevirmeni aracılığı ile ifadeleri tahsil edilen şüpheliler dün akşam saatlerinde öncelikle yanmış bayan cesedinin yer aldığı yere, arkasından evlerine götürüldü. Şüphelilerin evlerinde Olay Yeri İnceleme ekipleri bir paradigma iş yaptı ve mühim ipuçlarına ulaştı.

İKİNCİ BİR CİNAYET ORTAYA ÇIKTI

Yanmış bayan cesedinin yer aldığı alanda ikinci bir ceset yer aldığı belirlenince, bu alanda aramalar yoğunlaştı. İlk cesedin yer aldığı yere 100 m. uzaklıkta tarlada gömülen bir insanın kemikleri bulundu. Kemikler buradan alınarak İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

ÖLDÜRÜLENLERİN KİMLİKLERİ

Yapılan tetkikler neticesinde pazar günü yanmış cesedi bulunan kadının İzmir'in Seferihisar İlçesi'nde kaybolan sağır ve lal 21 yaşındaki Emine Girginer, 100 m. uzaklıkta kemikleri bulanan erkeğin de 15 aydır haber alınamayan sağır ve lal 44 yaşındaki Arif Altay yer aldığı belirlendi.

Şüphelilerden D.D. ifadesinden sonra özgür bırakılırken, Selda K. ve kızı Saadet K.'nın sorgusunda ve elde edilen ipuçları ve delillerle çifte cinayetin bütün detayları da ortaya çıktı.

KÜFÜR EDİNCE BOĞULMUŞ

Manisa Emniyet Müdürlüğü ve Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cinayeti çözmek için ilçedeki ev ve işyerleri de dahil olmak üzere 400 güvenlik kamerası görüntüsünü inceledi. Ayrıca etraf kentler başta olmak üzere bütün yitik listesi detaylı şekilde araştırıldı.

Soruşturmada, geçen hafta kaybolan Seferihisarlı sağır ve lal 21 yaşındaki Emine Girginer'in ailesiyle temasa geçildiği, genç kızın İzmir'e gittiğini söylediği ve kaybolduğu andan itibaren kendisin haber alınamadığı bilgisine ulaşıldı. Akhisar Otogar ile ilçe çarşısındaki birtakım işyerlerini güvenlik kameraları incelendiğinde yitik Emine Girginer ile şüphelilerden Selda K.'nin ortak yürüdüğü görüntülerle belirleme edildi. Bunun üstüne evine yapılan baskında Selda K., kızı Saadet K. ve aile dostu D.D. gözaltına alındı. Selda K.'nın oğlu Selim Burak K.'ya ise ulaşılamadı.

İTİRAF ETTİ

İşaret dili çevirmeni vasıtasıyla ifadesi tahsil edilen Selda K., öncelikle suçlamayı kabul etmedi sonra itirafta bulundu. İzmir İşitme Engelliler Okulu'nda tanıştığı Emine Girginer'in yanlarına geldiğini, kendilerine 'o….' diyerek küfür ettiğini ileri devam eden Selda K.'nın çıkan kavgada sinirlerine hakim olamayarak genç kızı elleriyle boğarak öldürdüğünü söylediği öğrenildi. Yine sağır ve lal bulunan kızı Saadet K.'nin de sorguda, annesiyle ortak cesedi elektrikli motosiklet yardımı ile taşıyıp, evlerine takribî bir kilometre uzaklıktaki zeytinliğe götürüp benzin dökerek yaktıklarını söylediği söylendi.

Cinayetin işlenmesinin arkasından bilet alıp İstanbul'a gittiğini belirten Saadet K.'nin burada bir yakınlarının evinde üç gün kaldıktan sonra ilçeye döndüğü de söylediği kaydedildi.

İKİNCİ CİNAYET SORGUDA ÇIKTI

Selda K. ile tıpkı mahallede oturan ve 2013 yılı aralık ayında kaybolan sağır ve lal 44 yaşındaki Arif Atalay'ın da böyle bir cinayete kurban gitmiş olabileceğini değerlendiren polis, anne kızı çapraz sorguya aldı. Arif Atalay'ın hem Selda K. hem kızı Saadet K. ile sevgi birlikteliği olduğu, çıkan bir tartışmada şüpheliler vasıtası ile boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı.

ÇIKARILAN KEMİKLER ADLİ TIP KURUMU'NA GÖNDERİLDİ

Selda K. ve kızı Saadet K.'nın, öldürdükleri Atalay'ın cesedini de tıpkı alanda yakıp gömdüklerini söylemesi üstüne ekipler zeytinlikte dün gece yine inceleme yaptı. Altay'a ilişkin yer aldığı belirtilen çene kemiği ve dişleri bulundu. Havanın aydınlanmasıyla ortak yanmış bayan cesedinin yer aldığı barakanın 400 m. etrafı güvenlik şeritleriyle çevirdi. Çim biçme makinesiyle bölgedeki otlar temizlendi. Toprak örnekleri elekten geçirilip kemik olup bulunmadığı araştırıldı. Ayrıca cesedin gömüldüğü bir incir ağacının altında kazı çalışması yapıldı. Arif Atalay'ın gömüldüğü yerden çıkarılan kemikleri de İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

EMNİYET MÜDÜRÜ: CİNAYETİ ÇÖZDÜK

Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, çifte cinayeti çözdüklerini, DNA neticesinde henüz alınmamış olsa da şüphelilerin suçlarını itiraf ettiğini söyledi.

Ceren, 'Ülke genelindeki yitik kadınlarla ilgili iş başlattık. Sonra Seferihisar'daki kızın hesabına ulaştık. Kayıp kız ile Akhisar'daki insanların bağlantısını güvenlik kamerası görüntülerinden belirledik. Güvenlik kameralarının ne kadar mühim olduğunu daha öncelikle de söylüyordum, tekrar hatırlatıyorum. Cinayeti çözdük. DNA neticesinde henüz elimize ulaşmamasına karşın zanlılar sorgularında suçlarını itiraf etti. İkinci bir cinayeti de sorguda ortaya çıkardık. Onun da elde ettiğimiz çene kemiği ve dişlerini DNA için gönderdik. Ekiplerimiz aşırı iyi çalıştı. Cinayeti çözeceğimize söz vermiştim. Yerine getirdiğim için mutluyum' dedi.

Şüphelilerin ek sorgularının sürdüğü, emniyetteki işlemlerinin arkasından adliyeye sevk edileceği söylendi.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×