Şehit Pilotun Arkadaşı: Fırlatma Koltuklarının Çalışmadığını Sürekli Söylüyordu

Konya'da düşen askeri uçakta şehit olan askerlerden Kurmay Binbaşı Pilot Mustafa Danış'ın arkadaşı, 'Bu uçakların çok demode olduğunu, fırlatma koltuklarının çalışmadığını sürekli söylüyordu' dedi.

Şehit Pilotun Arkadaşı: Fırlatma Koltuklarının Çalışmadığını Sürekli Söylüyordu
06 Mart 2015 Cuma 00:08

Konya'da düşüş gösteren askeri uçakta şehit bulunan askerlerden Kurmay Binbaşı Pilot Mustafa Danış'ın Ankara'da evine acı haber ulaştı. Evli 1 çocuk babası bulunan Danış'ın çocukluk arkadaşı; 'Bu uçakların fazla fazla demode olduğunu, fırlatma koltuklarının çalışmadığını devamlı söylüyordu. F-16'ya geçse kendini daha güvende hissedeceğini söylüyordu fakat olmadı.' dedi.

Konya'da 112'nci Filoya ilişkin bir tane F-4E 2020 uçağının düşmesi neticesinde şehit bulunan Kurmay Binbaşı Pilot Mustafa Danış'ın Yenimahalle Akın Caddesi Narin Sokak Mutlu Apartmanı 33/1 numarada bulunan evine acı haber ulaştı.

'15 GÜN ÖNCE KONUŞTUK'

Acı haberi sektör aile yakınları yıkılırken, yakınları ve komşuları da evlerine taziye için akın etti. Şehit Pilot Mustafa Danış'ın çocukluk arkadaşı Şehit'le ilgili şu ayrıntıları verdi: 'En son 15 gün evvela görüştük kendisiyle. Yeni kızı olmuştu. 9 maaş bir kızı vardı. Benim kızım 15 maaş bakımını falan konuşuyorduk kendisiyle. Babası fazla fazla gururluydu yani. Karıncayı incitmeyecek bir insandı. Çok mütevazıydi. Babası gerçekte bugün Eskişehir'e gideceklerdi. Gelininin yanına biletini almışlardı. İşte gelinini arayınca gelininden öğrendi. Ankara'dan bir isteğiniz varmı demiş gelinine. Onlarda Almanya'ya göreve gidecekti kendisi, bebeklerine bakmak için babasıyla anası gidecekti. Babası sabah yıkıldı işte.

'FIRLATMA KOLTUĞUNUN ÇALIŞMADIĞINI SÖYLÜYORDU'

Kendisi F-4 pilotuydu. F-4'lerin değişmesi konusu için kendisi de diyordu zaten. Bu uçakların fazla fazla demode olduğunu, fırlatma koltuklarının çalışmadığını devamlı söylüyordu. F-16'ya geçse kendini daha güvende hissedeceğini söylüyordu fakat olmadı. Babası ilk haberi aldığında, 'tabutta uçuyor oğlum' diyordu. İsyan ederlerdi değişmesi için uçağın. F-4'lerin en son kalkacağını söylediler fakat hala uçuyorlar.'

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×