Seçim güvenliği sırtta taşınan çuvallarda

Erzurum’da yerel seçimlere 4 gün kala ilginç görüntüler ortaya çıkmaya başladı.

Seçim güvenliği sırtta taşınan çuvallarda
25 Mart 2014 Salı 19:43

Erzurum’da yerel seçimlere 4 gün kala ilginç görüntüler ortaya çıkmaya başladı. İl Seçim Kurulu'ndan alınan oy pusulaları şehrin en kalabalık caddelerinde hiçbir güvenlik önlemi alınmadan sırtlarda taşındı.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ve bazı kurumlar tarafından yapılan merkezi sınavlarda üst düzey güvenlik önlemi alınıp, sınav soruları ve evraklar polis eşliğinde merkezlere teslim ediliyor. Ancak Erzurum’da, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yapılan ve Türkiye’nin geleceği adına büyük önem taşıyan seçimlerin oy pusulaları taşınırken hiçbir güvenlik önlemi alınmadığı ortaya çıktı. Oy pusulalarının içinde olduğu çuvallar görevlilere teslim edildikten sonra sokaklarda korkusuzca taşındı. Ellerde ve sırtta taşınan torbaların üstünde bazı rakam ve harflerden oluşan kodlar olduğu görüldü. Çuvalı taşıyan bir kişi ise torbanın içinde seçim evrakları ve seçim pusulalarının olduğunu, otobüs durağında bulunun vatandaşlara anlattı.

Çok kısa bir süre önce 20 'evet' ve 10 sandık kurulu mührü ile belediye seçimlerinde kullanılacak 312 adet mavi zarfın çalındığı iddiası gündeme gelmişti. Parti liderleri sandık başında bulunun görevlilerin son derece dikkatli olması gerektiği yönünde uyarılarda bulunmuştu.

CİHAN

Seçim güvenliği sırtta taşınan çuvallarda


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×