Sarısülük davasına yoğun güvenlik önlemi

Gezi Parkı olaylarına destek eyleminde Ankara'da polis kurşunuyla öldüğü iddia edilen Ethem Sarısülük davasını takip etmek için gelen gruplar, Ankara Adliyesi önünde toplandı. Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 5’ncisi görülecek dava...

Sarısülük davasına yoğun güvenlik önlemi
26 Mayıs 2014 Pazartesi 11:23

Gezi Parkı olaylarına destek eyleminde Ankara'da polis kurşunuyla öldüğü iddia edilen Ethem Sarısülük davasını takip etmek için gelen gruplar, Ankara Adliyesi önünde toplandı.

Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 5’ncisi görülecek dava öncesi bazı sivil toplum kuruluşları adliye bahçesinde toplandı. Daha önceki duruşmalarda çıkan olaylar nedeniyle protestocu grup, suçüstü girişine alınmadı. Suçüstü girişi araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Davayı takip etmek için gelen göstericiler Adliye Atatürk Bulvarı tarafına yönlendirildi. adliyenin bulvar girişi de demir bariyerle kapatıldı. ‘Hepimiz Ethem’iz öldürmekle bitmeyiz’, ‘Bedel ödedik bedel ödeteceğiz’ sloganları atan grup, ‘Gün gelir sana hesap sorulmaz dayanır kapına Pir Sultan Abdal’ dövizleri taşıdı.

CHP’li bazı milletvekillerinin yanı sıra Gezi Parkı olayları sırasında ölen Ahmet Atakan ve Berkin Elvan’ın ailesi de duruşmayı izlemek üzere adliyeye geldi. Aileler ve vekiller sloganlar eşliğinde duruşma salonuna uğurlandı.

CİHAN

Sarısülük davasına yoğun güvenlik önlemi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×