Sarıgül: Anketler manipülasyonlu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül, son günlerde açıklanan anketlerle ilgili, “Bu anketler telefonla yapılıyor.

Sarıgül: Anketler manipülasyonlu
20 Mart 2014 Perşembe 13:38

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül, son günlerde açıklanan anketlerle ilgili, “Bu anketler telefonla yapılıyor. Ve yurttaşlarımız telefonla konuşurken korkuyor. Gerçek anketleri 30 Mart günü halkımız seçim sandığında söyleyecek.” dedi.

30 Mart yerel seçimleri öncesi İstanbul Yenikapı’da açıklamalarda bulunan Sarıgül, Şişli'den helikopterle Yalova’ya gitti. Helikoptere binmeden önce basın mensuplarının anketlerle ilgili sorularını cevaplayan Sarıgül, “Anketlere yansımayan oylar var. Çünkü bu anketler telefonla yapılıyor. Ve yurttaşlarımız telefonla konuşurken korkuyor. Görüşlerini belirtmekten korkuyorlar. Ben yurttaşlarımızın arasındayım. Çok iyi bir noktadayız. Bu anketler manipülasyonlu anketler. Gerçek anketleri 30 Mart günü halkımız seçim sandığında söyleyecek. Sandıktan inşallah barış, demokrasi, özgürlük ve ötekisi olmayan İstanbul çıkacak." diye konuştu.

CİHAN

Sarıgül: Anketler manipülasyonlu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×