Samatya cinayeti sanığının akıl sağlığı yerinde

Samatya'da Ermeni asıllı bir kadını öldürdüğü iki kadına da saldırdığı iddiasıyla yargılanan sanığın ön rapora göre olay tarihinde akıl sağlığının yerinde olduğu belirtildi.

Samatya cinayeti sanığının akıl sağlığı yerinde
09 Nisan 2014 Çarşamba 14:33

Samatya'da Ermeni asıllı bir kadını öldürdüğü iki kadına da saldırdığı iddiasıyla yargılanan sanığın ön rapora göre olay tarihinde akıl sağlığının yerinde olduğu belirtildi.

Samatya'da 85 yaşındaki Maritsa Küçük'ün öldürülmesi, Turfanda Aşık (87) ve Sultan Akyan (83) isimli kadınların yaralanması olaylarının faili olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Murat Nazaryan’ın duruşması İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Sanık Murat Nazaryan’ın getirildiği duruşmaya ölen Marissa Küçük'ün yakınları da katıldı.

Mahkeme Başkanı, Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesi'nden gönderilen raporda sanık Murat Nazaryan'nın suç tarihinde akıl sağlığının yerinde, cezai ehliyetinin tam olduğunun belirtildiğini söyledi. Nazaryan’ın akıl sağlığı ve cezai ehliyetinin olup olmadığı hakkında kesin raporun ise Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Kurulu tarafından verileceği kaydedildi.

Ayrıca ölen Marissa Küçük'ün evinde bulunan ameliyat bıçağı üzerinde yapılan inceleme sonucu gelen raporda ise bıçakta herhangi vücut izine rastlanmadığı kaydedildi.

2010 yılında psikolojik tedavi görüp görmediği sorulan sanık Nazaryan, "Kendi kendime hareketler yapıyordum. Bakırköy'de özel bir doktor tarafından muayene edildim. İlaç kullandım. Doktorun ve ilaçların isimlerini hatırlamıyorum. Akrabalarım aracılığıyla araştırıp mahkemeye sumaya çalışacağım." şeklinde cevap verdi.
 
Olay gününü tekrar anlatması istenen Nazaryan, üç kişinin kendisini maktulün evine götürdüklerini savundu.

Duruşma savcısı sanığın maktulün evine giderek konut dokunulmazlığını ihlal ettiği ve özgürlüğünden zorla alıkoyduğu halde hakkında bu yönde dava açılmadığına dikkat çekti ve mahkemenin suç duyurusunda bulunmasını talep etti.

Mahkeme, maktul Marissa Küçük'ün evindeki üzerinde kan lekesi bulunan örtülerin incelenmesi için Adli Tıp Kurumu'ndan istenen raporun sonucunun beklenmesine karar verdi. Mahkeme ayrıca sanık Murat Nazaryan'ın 2010 yılında gittiği psikiyatri uzmanı ve gördüğü tedaviye ilişkin bilgileri dosyaya sunması için süre verilmesini kararlaştırdı. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×