Sakarya'ya 8 yeni ambulans alındı

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce Sakarya'ya gönderilen 8 ambulans törenle teslim edildi.

Sakarya'ya 8 yeni ambulans alındı
29 Ocak 2014 Çarşamba 18:08

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce Sakarya'ya gönderilen 8 ambulans törenle teslim edildi. Yeni ambulanslarla birlikte ildeki ambulans sayısı 43'e yükseldi.

112 Acil Yardım hizmetlerinde kullanılacak olan ambulansların teslimi için Sakarya Valiliği'nde tören düzenlendi. Törene Vali Mustafa Büyük, Vali Yardımcısı Şakir Özdikici, Sağlık Bakanlığı Bölge Saha Koordinatörü Necdet Filiz, İl Sağlık Müdürü Murat Alemdar, şube müdürleri ve sağlık personeli katıldı. Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Murat Alemdar, 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin 23 ayrı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu vasıtasıyla yürütüldüğünü söyledi. İl ambulans servisinde 31 adet standart kırmızı şeritli, 1 adet arazi, 1 adet yoğun bakım, 1 adet dört yataklı ve 1 adet paletli ambulans olmak üzere toplam 35 adet ambulans ile 24 saat kesintisiz hizmet verildiğini kaydeden Alemdar, "2013 yılında 51 bin 902 acil hastaya olay yerinde müdahale edilmiş; hastaneler arası nakiller ile birlikte toplam 64 bin 396 vatandaşımıza hizmet verilmiştir. Ambulans filomuza bugün dahil edilecek 8 adet yeni ambulans ile sayımız 43’e yükseldi. Bakanlığımız Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 1 milyon 418 bin TL yatırım yapılarak ilimize alınan bu ambulanslar, temel hedefimiz olan halkımıza daha hızlı ve kaliteli bir acil sağlık hizmeti sunma ve hastaya ulaşım süresini daha kısaltma konularında bizlere önemli katkılar sağlayacaktır.’’ dedi.

Vali Mustafa Büyük ise ildeki sağlık hizmetlerindeki kaliteyi, niteliği, hizmetlerin verimini ve kalitesini artırmak için her alanda yapılan yatırımlara bu gün bir yenisini daha eklediklerini ifade ederek, "Ambulans hizmetleri açısından komşu illerden daha iyi bir noktadayız. Bu ambulansların alınmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.’’ diye konuştu. Konuşmaların ardından Vali Büyük, ambulansların anahtarlarını İl Sağlık Müdürlüğüne teslim etti. CİHAN

Sakarya'ya 8 yeni ambulans alındı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×