Sahurda gözaltına alınan komiser: Gemiciklerimiz yok

Yolsuzluk, KCK, Balyoz ve Ergenekon'u soruşturan polislere dün sahur vakti yapılan operasyonda gözaltına alınan emniyet mensubu, gözaltına alınma gerekçesiyle ilgili soruya, "Evdeki paraları sıfırlayamadık, ne bileyim gemiciklerimiz yok. O gerekçelerle.”

Sahurda gözaltına alınan komiser: Gemiciklerimiz yok
23 Temmuz 2014 Çarşamba 17:28

Yolsuzluk, KCK, Balyoz ve Ergenekon'u soruşturan polislere dün sahur vakti yapılan operasyonda gözaltına alınan emniyet mensubu, gözaltına alınma gerekçesiyle ilgili soruya, "Evdeki paraları sıfırlayamadık, ne bileyim gemiciklerimiz yok. O gerekçelerle.” cevabını verdi.

Dün sahur vakti gözaltına alınarak Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen ve ismini vermek istemeyen eski komiser, araca götürüldüğü sırada basın mensuplarının, "Hangi gerekçeyle gözaltına alındınız?" şeklindeki sorusuyla karışlaştı. Eski komiser, soruya, "Evdeki paraları sıfırlayamadık, ne bileyim gemiciklerimiz yok. O gerekçelerle.” diye cevap verdi.

'SAHUR VAKTİ KASITLI OLARAK SAĞLIK RAPORUNA GETİRİLENLER VAR'

Gözaltında birçok hukuksuzluğa maruz kaldıklarını ifade eden komiser, 30 saat süreyle avukatlarıyla görüştürülmeyen arkadaşlarının olduğunu söyledi. Gözaltındaki polislerin kasıtlı olarak sahur vakti sağlık kontrolüne çıkarıldıklarını ifade eden komiser, “Hukuksuzluklar var. Gözaltında 30 saat süresiyle avukatıyla görüştürülmeyen şüpheliler var. 12 saattir dilekçe hakkının kullandırılmayan şüpheliler var. Bunlar küçük beyinleriyle insanları sindireceklerini sanıyorlar. Dün gece sahur vaktinde doktor raporuna getirilen arkadaşlarımız kasıtlı olarak o saatte sağlık raporuna getirildiler. Herhangi bir zorunlu şart olmadığı halde.” diye konuştu.

İsmini vermek istemeyen komiser, sağlık kontrolünün ardından emniyet müdürlüğüne götürüldü.

CİHAN

Sahurda gözaltına alınan komiser: Gemiciklerimiz yok


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×