Sabiha Gökçen’de tüm seferler iptal edildi

İstanbul'u etkisi altın alan yoğun sis hava ulaşımını olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Sabiha Gökçen’de tüm seferler iptal edildi
19 Şubat 2014 Çarşamba 22:43

İstanbul'u etkisi altın alan yoğun sis hava ulaşımını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yoğun sis sebebiyle Sabiha Gökçen Havalimanı'nda tüm seferler iptal edildi. Atatürk Havalimanı'nda ise bazı uçuşlar iptal edildi, çoğu uçuş ise gecikmeli gerçekleştiriliyor.

İstanbul’da etkili olan yoğun sis uçuşları etkilemeye devam ediyor. Görüş mesafesinin azalmasından dolayı Pegasus ve Türk Hava Yolları Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yapılması planlanan iç ve dış hat seferlerini iptal etti. Görüş mesafesinin azalmasından dolayı Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yapamayan uçaklar başta Atatürk Havalimanı olmak üzere, İzmir, Ankara ve Bursa'ya yönlendiriliyor. Sabiha Gökçen Havalimanı yetkilileri, sis sebebiyle seferlerin gerçekleştirilmediğini söyledi.

THY'DEN YOLCULARINA UYARI

Sis sebebiyle Türk Hava Yolları iç ve dış hatlar seferlerini Atatürk Havalimanı'ndan gecikmeli olarak gerçekleştiriliyor. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ise bütün seferlerini iptal etti. Konuyla ilgili olarak THY’den yapılan açıklamada, “İstanbul'da etkili olan sis nedeniyle Atatürk ve S. Gökçen Havalimanlarından yapılan seferlerde aksaklıklar meydana gelmektedir. Gerekli tüm tedbirler alınmaktadır. Yarın öğlen saatlerine kadar mevcut hava koşullarının etkisini sürdürmesi beklenmektedir.” denildi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×