Rizeli’nin inadı: Yıkımı yapılan binadan çıkmıyor

Rize’de bir vatandaş, iş yerinin bulunduğu İl Özel İdaresi'ne ait binanın yıkımına başlanılmasına rağmen kurum ile arasındaki hukuki süreç devam ettiği gerekçesiyle iş yerini terk etmemekte direniyor.Rize’de yaşanan ilginç olayda...

Rizeli’nin inadı: Yıkımı yapılan binadan çıkmıyor
10 Temmuz 2014 Perşembe 14:18

Rize’de bir vatandaş, iş yerinin bulunduğu İl Özel İdaresi'ne ait binanın yıkımına başlanılmasına rağmen kurum ile arasındaki hukuki süreç devam ettiği gerekçesiyle iş yerini terk etmemekte direniyor.

Rize’de yaşanan ilginç olayda Fahri Ekşioğlu (40) 2010 yılında İl Özel İdaresi’ne ait bir iş yerini kiralayarak mantıcı salonu açtı. 2011 yılında ise İl Özel İdaresi binanın yıkılarak yerine farlı bir kamu binası yapılacağı gerekçesi ile Ekşioğlu ile arasında olan kira sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti. Ekşioğlu ise İl Özel İdaresi’ne kiracılık davası açtı. Açtığı dava üzerine mahkeme, iş yeri ile ilgili tedbir kararı aldı. İl Özel İdaresi iş yerini tahliye edemese de iş yerinin üzerindeki kamu kuruşlarını boşaltarak binanın pencere ve kapı çerçevelerini sökerek insan gücü ile iç duvarlarını yıkmaya başladı. Ekşioğlu buna rağmen iş yerini boşaltmadı. Ekşioğlu iş yerini boşaltmadığı için bina 3,5 yıldır yıkılamıyor.

Ekşioğlu, iş yerini kurarken masraf yaptığını, mahkemenin yapılan masrafı tespit ettiğini ve yaptığı masrafın kendisine geri ödenmediği için direndiğini belirterek, "İş yerimi açtıktan sonra bir yıl geçmeden tahliyem istendi. Ben de yaptığım masrafı istedim. Yaptığım masraf ödenmediği için direniyorum. İş makineleri ile yıkıma başladılar. İhtiyati tedbir kararı olmasına rağmen devlet kendi kanununu çiğneyerek yıkıma başladı. Bugüne kadar arkadaki küçük bir kısmı yıkacaklarını söylüyorlardı. Dün yıkmaya başladılar, bugün taşlar düşmeye başlayınca konuyu polise bildirdim. Benimki bir inat değil bir hak arayışıdır. Benim bu iş yerinde yaptığım bir masraf var. Bu masrafım yargı tarafından tespit edilmiş. Ben bu masraftan da vazgeçtim. Başka bir yer talebinde bulundum. Buna da sıcak bakılmadı. Hakkımı alana kadar direneceğim." şeklinde konuştu.

Ekşioğlu tüm olumsuzluklara rağmen binadan ayrılmamakta direnirken İl Özel İdaresi ekipleri insan gücü ile başladıkları yıkımı geçtiğimiz gün iş makineleri ile sürdürdü. İş yeri çevresinde ciddi hasarlar oluşurken Ekşioğlu büyük tehlikeye rağmen binadan ayrılmayacağını belirtti. CİHAN

Rizeli’nin inadı: Yıkımı yapılan binadan çıkmıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×