Ramazan konserleri iptal oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İsrail saldırıları sonucu Filistin’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmamak amacıyla Temaşa-i Ramazan etkinlikleri kapsamında Merinos Park ve ilçelerde bu hafta sonu düzenlenecek konserleri iptal ederken, saldırılarda...

Ramazan konserleri iptal oldu
18 Temmuz 2014 Cuma 18:23

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İsrail saldırıları sonucu Filistin’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmamak amacıyla Temaşa-i Ramazan etkinlikleri kapsamında Merinos Park ve ilçelerde bu hafta sonu düzenlenecek konserleri iptal ederken, saldırılarda yaşamını yitiren Filistinliler için 19 Temmuz Cumartesi (yarın) Kura'n-ı Kerim ve dua programı düzenliyor.

Bursa’da her Ramazan akşamına özel hazırlanan programlarla Bursalıların buluşma noktası haline gelen Merinos Park’ta, bugün sahne alacak Mithat Körler konseri, Gazze’de yaşanan insanlık dramı yüzünden iptal edildi. Bunun yanı sıra 19 Temmuz Cumartesi günü Merinos Park’ta yapılacak Mustafa Ceceli konseri ve yine Merinos Park’ta 20 Temmuz Pazar günü yapılacak Mahşer-i Cümbüş Doğaçlama Tiyatral Gösteri de iptal edildi.18-19 Temmuz tarihlerinde Karacabey ve İnegöl ilçelerindeki Orhan Hakalmaz konseri de iptal edildi.

Konser dışındaki tüm etkinliklerin program dahilinde devam edeceği belirtilirken, iptal edilen konserler yerine 19 Temmuz Cumartesi günü Merinos Park’taki Temaşa-i Ramazan etkinlikleri kapsamında Gazze’de yaşamını yitirenler için Kur'an-ı Kerim ve özel dua programı yapılacak. Bursa İl Müftüsü Mehmet Emin Ay’ın da görev alacağı programda, dört farklı imam hatip de vatandaşlara Kur'an ziyafeti sunacak.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×