PKK'lı terörist Amerikan silahıyla yakalandı

Amanoslar'da yapılan operasyon sırasında yakalanan teröristin üzerinden Amerikan yapımı silah çıktı

PKK'lı terörist Amerikan silahıyla yakalandı
23 Ağustos 2016 Salı 20:53

Terör örgütlerine destek vermekle suçlanan ancak bu suçlamayı hiçbir zaman kabul etmeyen ABD'nin başını ağrıtacak yeni bir gelişme daha oldu. Hatay'da Amanos dağlarının eteklerinde yakalanan bir PKK terör örgütü mensubunun üzerinden Amerikan yapımım M-16 uzun namlulu silah bulundu. 

Yakalanan teröristin Serhat kod adlı R.D. olduğu saptandı. Jandarmaya götürülen teröristin üzerinden 1 adet ABD yapımı M-16 uzun namlulu silah, 2 adet el bombası, 5 adet şarjör, 1 adet sırt çantası, 1 adet hücum yeleği ele geçirildi. Teröristin jandarmadaki sorgusunun devam ettiği bildirildi.

Genellikle Kalaşnikof piyade tüfeği kullanan PKK'lıların elinde M-16 olduğu 2007'de de gündeme gelmiş, bu iddialar dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül tarafından Dışişleri'ne çağırılan dönemin ABD Büyükelçisi Ross Wilson'a sorulmuştu.

Amerikalı yetkililer de PKK'yı terör örgütü olarak kabul ettiklerini ve silah sağlamalarının mümkün olmadığını söylemişlerdi. Son olarak 2014'ün Ağustos'unda PKK Şengal Dağı'nda Saddam Hüseyin döneminden kalan karakollara yerleşmiş, bölgeye giden DHA, karakollardaki PKK'lıları ABD yapımı M-16'larla görüntülemişti.


Etiketler; #abd #pkk

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×