PAÜ VI. Ulusal Özel Olimpiyat Oyunları sona erdi

Pamukkale Üniversitesi(PAÜ) ve Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) işbirliğiyle düzenlenen 'Pamukkale Üniversitesi VI.

PAÜ VI. Ulusal Özel Olimpiyat Oyunları sona erdi
20 Nisan 2014 Pazar 20:08

Pamukkale Üniversitesi(PAÜ) ve Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) işbirliğiyle düzenlenen 'Pamukkale Üniversitesi VI. Ulusal Özel Olimpiyat Oyunları' sona erdi.

PAÜ Gölbahçe’de düzenlenen olimpiyat oyunlarına Denizli Vali Yardımcısı Ekrem Büyükata, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Gökoğlan, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, TÖSSED Yönetim Kurulu Üyesi Nurcan Gür, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, PAÜ Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bülent Ağbuğa, öğretim elemanları, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan TÖSSED Yönetim Kurulu Üyesi Gür, yüzlerce zihinsel engelli sporcunun dünyanın dört bir yanında olimpiyatlara katıldığını ve hayata dahil olduğunu söyledi. PAÜ Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bülent Ağbuğa ise böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Rektör Bağcı da PAÜ’nün farklılığını farkındalık haline getirdiği bir günde olduklarını belirtti. Bağcı, “700’ü aşkın katılımla üniversitemize yakışır özel olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yapıyoruz. PAÜ artık uluslararasılaşma sürecinin sonuna gelmiş bir üniversitedir. Bundan sonraki olimpiyat oyunlarını uluslararası düzeyde yapmayı kendimize görev biliyoruz. Bu noktada hazırlıklara hemen başlayacağız. Bütün amacımız sporcularımız kazanmasalar bile onların çabalarına yardımcı olmaktır.” dedi.

Konuşmaların ardından TÖSSED Yönetim Kurulu Üyesi Gür, Vali Yardımcısı Büyükata, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Gökoğlan, Rektör Prof. Dr. Bağcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbanoğlu ile PAÜ Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ağbuğa’ya plaket takdim etti. Daha sonra Polis Amca Uygulama Okulu ve İş Eğitim Okulu semazen ekibi ve PAÜ Dans Topluluğu öğrencileri gösteri yaptı.

Üç gün boyunca devam eden olimpiyat oyunlarına 25 ilden 46 okul olmak üzere toplam 600 sporcu ve idareci katıldı. Atletizm, masa tenisi, yüzme, basketbol, futbol ve voleybol branşlarında yapılan müsabakalarda PAÜ’den 150 gönüllü öğrenci görev aldı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×